Ogłoszenia duszpasterskie - 11-03.2018r. - IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU ROK B

1. Dziś na godz. 19.00 zapraszamy do bazyliki na koncert pasyjny „Siedem ostatnich słów Jezusa na krzyżu”. Wykonawcami będą aktor Jerzy Zelnik i kwartet Baltic Neopolis Ensemble z Warszawy. Wydarzenie artystyczne jest pokazywane w okresie Wielkiego Postu w wybranych 14 katedrach i świątyniach w całej Polsce. Liczba 14 w tytule projektu jest nawiązaniem do 14 stacji Drogi krzyżowej. Koncert będzie się składał z trzech części: koncertu pasyjnego „Siedem ostatnich słów Jezusa na krzyżu”, opartego na medytacji autorstwa ks. Grzegorza Strzelczyka oraz oratorium Josepha Haydna „Siedem ostatnich słów Chrystusa na krzyżu”, które jest jednym z najbardziej uduchowionych, obrazujących głęboką wiarę w Boga dzieł kompozytora. Dopełnieniem filmowym koncertu będzie prezentacja multimedialna, oparta na filmie „Pasja” Mela Gibsona. Serdecznie zapraszamy wszystkich. Wstęp wolny.

2. We wtorek wypada 5 Rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Otoczmy naszego Ojca św. modlitwą. Do bazyliki zapraszamy na 17.30 na różaniec w intencji Papieża.

3. Za tydzień rozpoczynamy Misje św. Poprowadzi je ks. prałat Ryszard Winiarski proboszcz z Dorohuska. Potrwają one do soboty 24 marca. List ks. Proboszcza w programem misji dzięki zaangażowaniu parafian dotarł już do większości rodzin w parafii. Ale prosimy jeszcze o rozniesienie tam gdzie jeszcze nie ma. Prosimy o odbiór w zakrystii i rozniesienie. Tematem odnowy czasu misji będą sakramenty święte. Tak zorganizujmy sobie czas by nikogo z nas nie zabrakło. Misje odbywają się średnio raz na 10 lat w parafii. Zapraszamy również wszystkich Was którzy jesteście sympatykami naszej parafii, a do niej nie należycie. Obok gazetki parafialnej są przygotowane i dla Was programy misji. Prosimy o zabranie.

4. W czasie misji podejmujemy nieustanną modlitwę różańcową, przez 7 dni 24 godziny na dobę. Potrzeba do tego tylko 168 osób. Każda osoba która zadeklaruje swój udział będzie miała do dyspozycji jedną godzinę zegarową, by w tym czasie odmówić jedną część różańca , czyli 5 tajemnic. Intencje modlitewne to o dobre owoce misji. Na pewno najtrudniejsze będą godziny głębokiej nocy, ale ufamy ,że za to owocne. Osoby, które chcą w tej modlitwie uczestniczyć prosimy by zapisywały się przy wyjściu głównym z bazyliki. Wybieramy dzień i godzinę zapisujemy się na właściwą listę i otrzymujemy karteczkę z informacją, którą część różańca mamy odmówić i w jakich intencjach.

5. Przez całe misje w bazylice będzie znajdowała się duża plansza z widokiem naszego kościoła- jako budowli materialnej. Naszym zadaniem będzie przynieść i przykleić w dowolnym miejscu swoją fotografię, a przez to dać wyraz ,że jestem żywa częścią tego kościoła. Będzie to trwała pamiątka naszego uczestnictwa w Misjach św. i zostanie umieszczona na terenie Góry Chełmskiej. Bardzo prosimy o przygotowanie swojej fotografii.

6. A po Misjach św. dbając o rozwój naszego życia duchowego zapraszamy na kolejne kursy ewangelizacyjne w naszym sanktuarium. Dla tych, którzy pragną doświadczyć mocy i miłości Pana Boga niezależnie od poziomu zaangażowania w Kościele, polecamy Kurs Nowe Życie, który odbędzie się od 13 do 15 kwietnia br. Koszt kursu 60 zł. Natomiast dla tych, którzy już przeżyli Kurs Nowe Życie, polecamy Kurs Jezus w Czterech Ewangeliach, który ukazuje nam głębiej postać Jezusa opisanego na kartach czterech Ewangelii. Ten kurs odbędzie się od 30 kwietnia do 3 maja. Koszt to 150 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.

7. Dzieci szkół podstawowych zapraszamy na kolonie – wakacje z Bogiem, które odbędą się od 26.06 do 03.07 br. w miejscowości Koninki w Górach Gorcach. Przygotowane są bardzo dobre warunki sanitarne, pełne wyżywienie 3-posiłkowe oraz wiele atrakcji. Szczegóły na plakacie. Będzie też codziennie Msza św. Koszt wyjazdu to 1100 zł. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.

8. Zawracamy się do wszystkich, którzy w historii swojego życia doświadczyli szczególnej łaski i opieki Matki Bożej Chełmskiej o napisanie tego świadectwa i złożenie w zakrystii lub kancelarii.

9. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszego sanktuarium życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.