Ogłoszenia duszpasterskie - 07.04.2019r. - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU ROK C

1. Dziś rozpoczynamy czas rekolekcji. Prowadzi je ks. Piotr Kobeszko z Białegostoku - Dyrektor Centrum Pomocy „Caritas” w Czarnej Białostockiej i specjalista w zakresie terapii uzależnień. Rekolekcje potrwają do środy włącznie. Hasło tegorocznych ćwiczeń duchowych brzmi: „Dom w ogniu”. Od jutra nauki rekolekcyjne dla dorosłych o godz. 7.00, 10.00, 16.00, 18.00 oraz 19.30 - z myślą o dorosłych, ale również młodzieży studiującej w naszym mieście i pracującej. Na spowiedź zapraszamy we wtorek i środę rano od 7.40 oraz na pół godz. przed każdą Mszą św. Prosimy, by nikt nie został bez sakramentu. Nie odkładajmy spowiedzi na późniejszy czas. Nauki rekolekcyjne dla dzieci przewidziane są w poniedziałek i wtorek, dla młodzieży - w środę. Ufamy, że mimo różnych trudności nie zabraknie w świątyni dzieci i młodzieży. Apelujemy zarówno do rodziców jak i nauczycieli o roztropność oraz odpowiedzialność.

2. Młodzież z Ruchu Światło – Życie rozprowadza przed bazyliką palmy. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie na wakacyjne wyjazdy na rekolekcje.

3. Dziś na godz. 18.00 na Mszę św. zapraszamy kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami. Po Eucharystii będzie specjalna modlitwa.

4. Ekstremalna Droga Krzyżowa - trasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w naszym mieście w piątek 12 kwietnia. Rozpocznie się Mszą św. o godzinie 18.00 w Parafii pw. Przenajświętszej Trójcy w Chełmie, a zakończy w Skierbieszowie – w Parafii pw. Wniebowzięcia NMP. Odległość do pokonania w trakcie Drogi Krzyżowej to 44 km. Informacje umieszczone są na plakacie.

5. W najbliższy piątek 12 kwietnia ks. Arcybiskup zaprasza młodzież na drogę krzyżową, która od lat odbywa się na terenie obozu koncentracyjnego w Lublinie, na Majdanku. Młodych chętnych prosimy o zapisywanie się do środy włącznie w zakrystii lub kancelarii. Informacje u ks. Tomasza. Koszy wyjazdu 20 zł.

6. W tym tygodniu wypadają kolejne rocznice związane z tragiczną historią naszej Ojczyzny: 79. zbrodni katyńskiej i 9. tragedii smoleńskiej. 13 kwietnia w sobotę do naszego sanktuarium zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w uroczystości upamiętniającej te wydarzenia. O godz. 9.00 odprawiona zostanie Msza św., a o godz. 10.00 złożone zostaną wieńce w Mauzoleum.

7. Za tydzień Niedziela Palmowa. Podczas każdej Mszy św. czytana będzie Męka Pańska z podziałem na role. Tekst będzie wyświetlany na ekranach. Zapraszamy aby w rolę ludu włączali się wszyscy wierni przez głośne odczytanie stosownego fragmentu tekstu.

8. Procesja z palmami odbędzie się podczas Mszy św. o godz. 10.30. W tym roku chcemy rozpocząć ją przy krzyżu misyjnym na „wysokiej górce”. Prosimy, by każde dziecko miało palmę. Ogłaszamy też konkurs na największą i najładniejszą palmę wykonaną samodzielnie lub z pomocą rodziny. Palmy błogosławić będziemy podczas każdej Mszy św.

9. Od kilku lat młodzież z Chełma i okolicznych parafii uczestniczy we wspólnej procesji z palmami. Ta inicjatywa wpisuje się w Światowy Dzień Młodzieży. Zapraszamy w przyszłą niedzielę wszystkich młodych do wzięcia udziału w tej manifestacji wiary Młodego Kościoła. Początek o godz. 15.00 w Parafii pw. Chrystusa Odkupiciela, a zakończenie Mszą św. o godz. 17.00 w Parafii pw. Świętej Rodziny. Uroczystościom będzie przewodniczył bp. Józef Wróbel. Po skończonej Eucharystii zapraszamy młodzież na poczęstunek przed kościołem.

10. Wieczorem CHDK zaprasza na godz. 18.00 na Koncert Niedzieli Palmowej, który będzie miał charakter charytatywny.

11. Przez całą niedzielę za tydzień Parafialny Zespół „Caritas” będzie rozprowadzał Chlebki Dobroci. Osoby, które chciałby służyć potrzebującym w naszym zespole Caritas, prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.

12. W zakrystii możemy składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

13. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożych łask, a wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom sanktuarium szczęśliwego tygodnia czasu misji św. pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.