Ogłoszenia duszpasterskie - 14.04.2019r. - NIEDZIELA PALMOWA ROK C

1. Dziś ostatnie Gorzkie Żale. Zapraszamy na godz. 17.00.

2. Dzisiejsza Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień - najważniejszy czas w roku liturgicznym.

3. Dziś święto młodych w naszym mieście. Rozpocznie się o godz. 15.00 w Parafii Chrystusa Odkupiciela, procesją z palmami, a zakończy Eucharystią w Parafii św. Rodziny. Świętowaniu przewodniczy ks. bp. Józef Wróbel.

4. Wieczorem o godz. 18.00 w ChDK-u koncert Niedzieli Palmowej.

5. Na pl. Łuczkowskiego od dziś do Wielkiego Czwartku będzie trwał Kiermasz wielkanocny.

6. Palmy poświęcone w ubiegłym roku i wcześniej prosimy przynosić przez cały tydzień do bazyliki. W Wielką Sobotę spalimy je wraz z tarniną podczas błogosławieństwa ognia. Przypominamy, że uzyskany ze spalonych palm popiół zostanie wykorzystany w Środę Popielcową przyszłego roku.

7. Dziś, wychodząc z kościoła, możemy nabyć Chlebki dobroci - w cenie 6 zł, oraz baranki w cenie również 6 zł.

8. Służba Liturgiczna rozprowadza przed bazyliką książeczki wyjaśniające istotę Triduum Sacrum. Nabywając je za dobrowolną ofiarę, wspomagamy jednocześnie wakacyjny wyjazd ministrantów ze Służby Liturgicznej.

9. Spowiedź w bazylice będzie trwać do środy codziennie od godz. 17.30 do 18.30. Zapraszamy wszystkich, którzy z różnych powodów nie mogli wyspowiadać się wcześniej, jak również powracających z zagranicy.

10. We wtorek na godz. 19.00 zapraszamy do Sali Różańcowej na konferencję przed chrztem. Proszę zabrać ze sobą konieczne dokumenty.

11. W środę serdecznie zapraszamy na modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Kralki. Początek - Nowenna do Matki Bożej Chełmskiej - o godz. 17.15. Intencje modlitewne i ofiarę możemy składać do skrzynki intencji lub w zakrystii.

12. W czwartek rozpoczynamy świętowanie Wielkanocy, wchodząc w okres Triduum Sacrum. Liturgia Wielkiego Czwartku - Wieczerzy Pańskiej z obmyciem nóg, upamiętniająca ustanowienie Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa, będzie sprawowana o godz. 18.00. Po liturgii indywidualna adoracja w Ciemnicy do godz. 22.00.

13. W tym dniu chcemy wiernym zaproponować modlitwę za kapłanów. Przez 30 dni modlimy się za księdza, którego wylosujemy, następnie przekazujemy kartkę kolejnej osobie.

14. W Wielki Piątek – dzień śmierci Pana Jezusa, obowiązuje post ścisły. O godz. 8.00 zapraszamy do bazyliki na modlitwę ciemnej jutrzni, a cały dzień na adorację w Ciemnicy. Od godz. 10.00 zapraszamy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, od godz. 11.00 dzieci ze szkół podstawowych z kl. IV - VII, od 12.00 kl. 0 - III. Na godz.15.00 zapraszamy wszystkich do bazyliki na czuwanie w chwili śmierci Chrystusa. I w tym czasie rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. O godz. 17.00 Droga Krzyżowa. Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 18.00. Ofiary złożone w czasie adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie miejsc św. w Ziemi Świętej. Po Liturgii rozpocznie się całonocne czuwanie wg następującego porządku:

 

Godzina Ulice
21-22 Lubelska, Krzywa, św. Mikołaja, Uściługska, Szkolna
22-23 Sienkiewicza, Czarnieckiego, Młodowskiej, Słowackiego, Spółdzielcza, Wspólna
23-00 Pocztowa, Siedlecka, Zamojska, Partyzantów, Mechaniczna, Wojsławicka, Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego
00-01 Hrubieszowska, Mościckiego, Słoneczna, Pogodna, Południowa, Tęczowa
01-02 Żwirki i Wigury, Jana Kazimierza, Wiejska, Katedralna, Graniczna, Bydgoska
02-03 I Pułku Szwoleżerów, Czackiego, Reymonta, Stephensona, Śląska
03-04 Kolejowa, Jedność, Kińczyka, Czerwonego Krzyża, Okszowska, Starościńska
04-05 11 Listopada, ks. Piotra Skargi, Wileńska, Wołyńska
05-06 al. Piłsudskiego, pl. Niepodległości
06-07 Sympatycy naszego sanktuarium

 

15. W Wielką Sobotę na godz. 8.00 zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę - ciemną jutrznię przy Grobie Pańskim.

16. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny od godz. 9.00 do 15.00 (co pół godz.). Woda święcona będzie przygotowana w naczyniach w wejściu do bazyliki.

17. W tym dniu tradycyjnie mamy możliwość podzielenia się z potrzebującymi rodzinami święconką. Dary możemy składać do skrzynek przy wyjściu z kościoła. Możemy tez osobiście przygotować całą paczkę od siebie dla kogoś potrzebującego tzw. „pakę miłosierdzia”. Torby do pakowania możemy pobrać u osób rozprowadzających chebki.

18. Liturgia Wigilii Paschalnej - o godz. 20.00. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

19. W Niedzielę Wielkanocną o godz. 6.00 Procesja Eucharystyczna, głosząca radość ze Zmartwychwstania Chrystusa, oraz Msza św. Dzieci z klas IV zapraszamy w strojach komunijnych. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Pozostałe - według porządku niedzielnego.

20. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. tak jak w niedzielę.

21. W niedzielę Miłosierdzia Bożego, podczas Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się uroczystość wprowadzenia relikwii bł. Ks. Michała Sopoćko- spowiednika św. Faustyny.

22. W budynku znajdującym się na terenie Ogrodu Różańcowego Bazyliki funkcjonuje Instytut Zdrowia CONCORDIA. Instytut zajmuje się promocją zdrowego stylu życia w oparciu o naukę Świętej Hildegardy. Zapraszamy do korzystania z konsultacji, porad, wykładów, warsztatów i zakupu produktów. Szczegóły na ogłoszeniu w gablocie i na stronie internetowej Bazyliki Mariackiej.

23. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu Bożych łask, a wszystkim Parafianom i Gościom błogosławionego Wielkiego Tygodnia.