Ogłoszenia duszpasterskie - 22.04.2019r. - PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

1. Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli w przygotowaniu Triduum Sacrum i Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego.

2. Nasz Parafialny Zespół Caritas przygotował 70 paczek dla potrzebujących. Bóg zapłać wszystkim, którzy podzielili się święconką, którzy sami przygotowali paczki oraz dzieciom i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum im. Jana Pawła II, zbierającym produkty na ten cel w Biedronce.

3. Trwa Nowenna do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy na nią codziennie przed Mszą św. wieczorną.

4. Święta powoli dobiegają końca. Być może w naszych domach pozostaje jeszcze dużo jedzenia i istnieje prawdopodobieństwo zepsucia czy wyrzucenia go na śmietnik. Chcąc temu zapobiec, możemy podzielić się nim z bliźnim. Jutro w godz. od 8.00 do 13.00 do Domu Pielgrzyma możemy przywozić te produkty, które odbiorą od nas mieszkańcy Schroniska św. Brata Alberta.

5. We wtorek od godz. 16.00 w kancelarii parafialnej porad będzie udzielał prawnik.

6. W środę podczas Mszy św. o godz. 18.00 ks. abp Stanisław Wielgus udzieli Sakramentu Bierzmowania, do którego w tym roku przystąpi 175 osób.

7. W czwartek na godz. 18.00 zapraszamy do sali różańcowej rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

8. W piątek ze względu na Oktawę Wielkanocy nie obowiązuje nas post.

9. Od piątku do niedzieli w naszym sanktuarium odbędzie się kurs - rekolekcje Emaus. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy - w zakrystii i kancelarii. Warunkiem uczestnictwa jest wcześniejszy udział w kursie Nowe Życie.

10. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia - szczególne święto dla Kościoła. Do publicznej czci będą wystawione relikwie św. Jana Pawła II i św. s. Faustyny - Sług Bożego Miłosierdzia. O godz. 6.30, zamiast Godzinek do Matki Bożej, śpiewane będą Godzinki do Bożego Miłosierdzia. Podczas Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się uroczystość wprowadzenia relikwii bł. ks. Michała Sopoćki - spowiednika św. Faustyny.

11. O godz. 14.30 zapraszamy do bazyliki na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

12. Osoby, które chciałby dołączyć do chóru parafialnego, w każdy wtorek o godz. 19.00 i czwartek o godz. 18.00 zapraszamy na próby do sali nr 4 w podcieniach.

13. Taca z dnia dzisiejszego przeznaczona jest w całości na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Bóg zapłać!

14. W budynku znajdującym się na terenie Ogrodu Różańcowego Bazyliki funkcjonuje Instytut Zdrowia CONCORDIA. Instytut zajmuje się promocją zdrowego stylu życia w oparciu o naukę Świętej Hildegardy. Zapraszamy do korzystania z konsultacji, porad, wykładów, warsztatów i zakupu produktów. Szczegóły na ogłoszeniu w gablocie i na stronie internetowej.

15. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask, a Parafianom, Sympatykom i Gościom naszego sanktuarium szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej oraz bezpiecznego powrotu do domów.