Ogłoszenia duszpasterskie - 28.04.2019r. - NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia - szczególne święto dla Kościoła. Po każdej Mszy św. jest możliwość ucałowania relikwii św. Jana Pawła II, św. Faustyny oraz bł. ks. Michała Sopoćki. Wprowadzenia relikwii bł. ks. Michała Sopoćki podczas Mszy św. o godz.9.00 dokona ks. Piotr Kobeszko, nasz tegoroczny rekolekcjonista, pochodzący w Białegostoku z sanktuarium Błogosławionego. Relikwie będą wystawione do czci przez cały ten tydzień.

2. Bóg zapłać osobom, które ufundowały relikwiarz i obraz bł. ks. Sopoćki.

3. O godz. 14.30 zapraszamy do bazyliki na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

4. Niedziela Miłosierdzia to także święto patronalne Caritas. Z tej okazji wszystkim osobom z naszego parafialnego Caritas przekazujemy najlepsze życzenia, serdecznie dziękując za posługę na rzecz potrzebujących w parafii.

5. Dziś też w Kościele rozpoczyna się 75. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem Miłosierni Miłosierdzia dostąpią. Zakończy się 4 maja. Celem Tygodnia Miłosierdzia jest  budzenie wrażliwości na potrzeby bliźnich: chorych, samotnych, bezrobotnych, bezdomnych i prześladowanych. Obchody są okazją do głębszej refleksji na temat miłosierdzia czynionego na co dzień. Służą także prezentacji pracy, jaką różne organizacje charytatywne wykonują na polu pomocy charytatywnej, i są zachętą do aktywnego włączania się w dzieła miłosierdzia. Minęły dwa lata, jak w Tygodniu Miłosierdzia rozpoczęły się w naszej parafii dyżury psychologa - terapeuty. Serdecznie dziękujemy p. Zdzisławowi Krzyżanowskiemu za jego bezinteresowną posługę. Osoby, potrzebujące tej formy pomocy, zapraszamy we wtorki od godz. 17.30 do kancelarii parafialnej. Minął rok, jak trwają porady prawne w zakresie prawa kanonicznego. Serdecznie dziękujemy p. adwokat Justynie Jankowskiej. Od kilku miesięcy można też skorzystać z porad prawnych w zakresie prawa świeckiego. Serdecznie dziękujemy p. Jerzemu Nikołajewowi. Organizujemy nieodpłatne ferie dla dzieci. W każdy poniedziałek o godz. 10.00 w sali różańcowej odbywają się spotkania dla emerytów. Ze środków zgromadzonych ze sprzedaży makulatury udzielane są stypendia 14 osobom. Prowadzone są również nieodpłatne korepetycje dla ok. 20 osób. 30 osób otrzymało talony na zakupy w Biedronce na kwotę 150 zł miesięcznie do końca roku. Na święta przygotowujemy ok. 80 paczek.

6. Jutro podpisujemy umowę z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego na przekazanie nam 450 tys. zł na remont elewacji bazyliki. Od jutra też rozkładane będą rusztowania. Tegoroczny remont na chwilę obecną będzie obejmował ścianę wschodnią od strony Bramy Uściługskiej wraz z wymianą drzwi do zakrystii.

7. W tym tygodniu rozpoczyna się maj. Na nabożeństwa majowe zapraszamy codziennie o godz. 17.30.

8. W piątek Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Porządek Mszy św. tak jak w niedzielę. Podczas Mszy św. o godz. 9.00 będziemy modlili się w intencji Ojczyzny. Serdecznie zapraszamy.

9. W tym tygodniu wypadają też pierwsze dni miesiąca. W piątek nie będzie odwiedzin chorych w domach ze względu na uroczystość, kapłani zaś przybędą do naszych parafian w piątek 10 maja. Spowiedź z racji pierwszego piątku podczas każdej Mszy św.

10. W pierwszą sobotę modlitwa różańcowa o 7.30, Msza św. o godz. 8.00. Następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i piętnastominutowe rozważania.

11. Informujemy, że rozpoczynamy już sezon pielgrzymkowy i turystyczny. Od wczoraj czynna jest wieża, od 1 maja codziennie otwarte będą bazylika (w dni powszednie modlitwa różańcowa o godz.12.00), a w soboty i niedziele kawiarenka. Zapraszamy. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie uda się udostępnić krypty.

12. Zapraszamy młodzież, kobiety i mężczyzn do naszego chóru parafialnego. Próby odbywają się we wtorki o godz. 19.00 i czwartki o godz. 18.00 w sali nr 4 w podcieniach.

13. Wszystkim Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, natomiast Gościom i Parafianom wielu łask od Miłosiernego Jezusa i orędownictwa św. Jana Pawła II, św. Faustyny i bł. ks. Michała Sopoćki – Sług Bożego Miłosierdzia przez wstawiennictwo Pani z Chełmskiej Góry.