Ogłoszenia duszpasterskie - 07.07.2019r. - XIV NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C

1. Gościmy dziś w naszej parafii ks. prałata Ryszarda Winiarskiego, nowo mianowanego proboszcza Parafii św. Rodziny w Puławach, który podzieli się z nami refleksją nad Słowem Bożym.

2. Dziś o godz. 19.00 w naszej bazylice rozpoczynają się Wieczory organowe na Górze Chełmskiej. Tak będzie w naszym sanktuarium we wszystkie niedziele lipca. Dziś wystąpi duet organowy z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie - Karolina Karkucińska i Maciej Wota. Za tydzień wystąpi Hanna Dys- organistka dr hab. adiunkt na Wydziale Instrumentalnym Gdańskiej Akademii Muzycznej. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

3. W czwartek wypada 37. rocznica śmierci ks. kan. Marcelego Mrozka, wieloletniego, drugiego z kolei proboszcza naszej parafii. Na Mszę św. zapraszamy na godz. 18.00. Przy tej okazji gorąca prośba - odwiedzając groby bliskich, pamiętajmy też o mogiłach kapłanów, by tam czasem zatrzymać się na modlitwę czy postawić znicz. Prowadźmy też dzieci i młodzież, ucząc pamięci o swoich bliskich zmarłych i o zmarłych kapłanach.

4. Do najbliższego czwartku do południa potrwa organizowana po raz kolejny parafialna zbiórka elektrycznych śmieci. Chcesz opróżnić swoją piwnicę, garaż, a przy okazji zadbać o środowisko, spakuj, co masz niepotrzebnego, i przywieź na plac parafialny przy wejściu do kancelarii! Zapytaj sąsiadów i znajomych, bo może i oni chcą się pozbyć zbędnych zepsutych urządzeń elektrycznych: pralki, lodówki, kuchenki mikrofalowej, elektronarzędzi, telefonu, ładowarki, telewizora, radioodtwarzacza, komputera, laptopa, drukarki itp.

5. W sobotę o godz. 17.30 zapraszamy na kolejny Różaniec Fatimski. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

6. W niedzielę za tydzień w 76 rocznicę Rzezi Wołyńskiej, zapraszamy wszystkich do bazyliki na wspólną modlitwę i Mszę św. godz. 9.00.

7. W przyszłą niedzielę w Parafii Rozesłania św. Apostołów doroczny odpust parafialny. Jesteśmy zaproszeni na tę uroczystość.

8. We wtorek 16 lipca wypada liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel. Osoby, które chciałby przyjąć szkaplerz karmelitański, mogą go nabyć w kawiarence od przyszłej niedzieli. Tam też możemy umieścić swoje nazwisko na liście, która zostanie przesłana do Karmelu w Czernej. Uroczystość odbędzie się podczas Mszy św. o godz. 18.00.

9. W kancelarii trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 1- 14 sierpnia. Przewodnikiem duchowym będzie ks. Mariusz Kruk z Parafii Miłosierdzia Bożego. Serdecznie wszystkich, zwłaszcza młodzież, zachęcamy do udziału.

10. Jest już nowa księga intencji mszalnych na rok 2020.

11. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a wszystkim Gościom i Parafianom, Sympatykom i Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.