Ogłoszenia duszpasterskie - 14.07.2019r. - XV NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C

1. Dziś o godz. 19.00 kolejny Wieczór organowy na Górze Chełmskiej. Wystąpi Hanna Dys- organistka dr hab. adiunkt na Wydziale Instrumentalnym Gdańskiej Akademii Muzycznej. Za tydzień wystąpi Amanda Zok z Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Artystka wystąpi wraz z chórem Partychóra z Chełma. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

2. We wtorek liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel. W naszym sanktuarium podczas Mszy św. o godz. 18.00 nastąpi uroczyste przyjęcie szkaplerza. Osoby, które chciałby przyjąć szkaplerz karmelitański, mogą go nabyć w kawiarence. Tam też znajduje się lista, na którą można się wpisać, aby nasze nazwiska zostały przesłane do Karmelu w Czernej.

3. W piątek o godz. 12.00 w naszej bazylice odprawiona zostanie Msza św. z racji Święta Policji.

4. W przyszłą niedzielę, z racji św. Krzysztofa, po każdej Mszy św. będziemy błogosławili pojazdy. Zapraszamy więc kierowców samochodów, motorów i skuterów, a także rowerzystów. Przy tej okazji jak zawsze będziemy mieli możliwość wsparcia zakupu środków transportu dla misjonarzy.

5. Za tydzień będziemy gościli Mariusza Mądrzaka, muzyka, wokalistę, autora tekstów, związanego z wydarzeniami w diecezji zamojsko – lubaczowskiej, takimi jak Exodus Młodych, Koncert Uwielbienia, Jezus na Wschodzie. Przybędzie ze świadectwem i swoją autorską płytą (w cenie 20 zł). Dzielić się będzie z nami dobrym słowem i muzyką przy akompaniamencie Arka Rozmusa. Płyty będą do nabycia po każdej Mszy św.

6. Ukazał się tomik wierszy religijnych autorstwa Siostry Marii- Barbary Handerskiej- Jadwiżanki- naszej rodaczki pt. „ Dotknąć ciszy”. Spotkanie z Autorką połączone z promocją tej książki odbędzie się w najbliższą niedzielę 21 lipca w sali różańcowej. Serdecznie zapraszamy.

7. W kancelarii trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 1- 14 sierpnia. Przewodnikiem duchowym będzie ks. Mariusz Kruk z Parafii Miłosierdzia Bożego. Serdecznie wszystkich, szczególnie młodzież, zachęcamy do uczestnictwa.

8. Zapraszamy do czynnej codziennie kawiarenki. Dziś oferujemy smaczne kremówki.

9. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, wszystkim zaś Parafianom, Gościom, Sympatykom i Pielgrzymom opieki Pani z Chełmskiej Góry.