Ogłoszenia duszpasterskie - 21.07.2019r. - XVI NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C

1. Dziś po każdej Mszy św. błogosławieństwo pojazdów z racji św. Krzysztofa. Każdy kierowca otrzyma zawieszkę zapachową z modlitwą do św. Krzysztofa. Złożone z tej racji ofiary przeznaczone są jak każdego roku na pomoc misjonarzom.

2. Gościmy w naszym sanktuarium Mariusza Mądrzaka, muzyka, wokalistę, autora tekstów religijnych, związanego z wydarzeniami w diecezji zamojsko – lubaczowskiej, takimi jak Exodus Młodych, Koncert Uwielbienia, Jezus na Wschodzie. Przybył ze świadectwem i swoją autorską płytą (w cenie 20 zł). Dzielić się będzie z nami dobrym słowem i muzyką przy akompaniamencie Arka Rozmusa. Płyty będą do nabycia po każdej Mszy św.

3. Ukazał się tomik wierszy religijnych Dotknąć ciszy autorstwa s. Marii - Barbary Handerskiej – Jadwiżanki - naszej rodaczki.. Spotkanie z Autorką, połączone z promocją tej książki, odbędzie się dzisiaj 21 lipca w sali różańcowej po Mszy św. o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy.

4. Dziś o godz. 19.00 kolejny Wieczór organowy na Górze Chełmskiej. Wystąpi wraz z chórem Partychóra z Chełma Amanda Zok z Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy. Za tydzień ostatni koncert o tej samej porze. Przypominamy, że przedsięwzięcie jest możliwe dzięki dofinansowaniu Urzędu Miasta Chełm.

5. Dni letnie dają nam dobra pogodę, czasem jest gorąco. Powoduje to również zakładanie na siebie lekkich ubrań. Przypominamy jednak, że nie wszystkie z nich nadają się jako strój na modlitwę w kościele. W czasie ostatniej pielgrzymki do Włoch w trakcie zwiedzania obiektów sakralnych byliśmy kontrolowani pod kątem stosowności naszego ubioru. Jeśli ktoś miał nieodpowiedni strój, nie mógł wejść do środka świątyni. W razie potrzeby można było wypożyczyć specjalne peleryny. Ponieważ i w naszym sanktuarium czasem na Mszę św. przychodzą osoby zbyt skąpo ubrane, zostały przygotowane specjalne pelerynki. Prosimy o skorzystanie z nich, aby okryć nimi zbyt odkryte ramiona czy krótkie spódnice czy spodenki. Po skończonej liturgii prosimy zostawić je w koszu przy wyjściu. To samo będzie dotyczyło pielgrzymów przybywających do naszego sanktuarium. Bardzo proszę, by osoby z Rodziny Żywego Różańca mające dyżur w razie potrzeby wyegzekwowały od przebywających w świątyni odpowiedni ubiór. Kochani, wszyscy musimy być na to wrażliwi.

6. W piątek na godz. 17.00 zapraszamy na drogę krzyżową po naszej Chełmskiej Kalwarii.

7. Od czwartku przez cały tydzień przy kancelarii parafialnej w czasie jej urzędowania będzie działał sekretariat Chełmskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Zachęcamy zwłaszcza młodzież do tej formy spędzenia kilku dni wakacji jako rekolekcji w drodze. Istnieje też fundusz pomocy pielgrzymom Idę z Tobą przez złożenie swojej intencji, w której będą się modlić pielgrzymi, oraz ofiary materialnej. Szczegóły - w sali różańcowej. Koszt: 75 zł. Istnieje możliwość zniżki. Spotkanie przed pielgrzymką odbędzie w niedzielę za tydzień o godz. 19.00 również w sali różańcowej. Pielgrzymi wyruszą 1 sierpnia po Mszy św. o godz. 8.00 w bazylice. Młodych, którzy śpiewają czy grają na instrumentach, a wybierają się na pielgrzymkę, zapraszamy na próbę scholi w czwartek o godz. 18.30 w sali nr 3 w podcieniach.

8. Ofiary składane za tydzień na tacę przeznaczone będą na remont elewacji bazyliki. Bóg zapłać wszystkim, którzy modlitwą, ofiarą i dobrym słowem wspierają te prace. Pragnę poinformować, że w minionym tygodniu otrzymaliśmy z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dofinansowanie w wysokości 70 tys. złotych na wykonanie instalacji przeciwpożarowej naszej bazyliki.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

10. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu Bożych łask, a wszystkim Parafianom, Gościom, Sympatykom i Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.