Ogłoszenia duszpasterskie - 28.07.2019r. - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C

1. Dziś o godz. 19.00 ostatni już w tej edycji Wieczór Organowy na Górze Chełmskiej. Wystąpi prof. Jan Bokszczanin prodziekan Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego Uniwersytetu Muzycznego im Fryderyka Chopina w Białymstoku. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy. Przypominamy, że przedsięwzięcie jest możliwe dzięki dofinansowaniu Urzędu Miasta Chełm.

2. Dziś też o godz. 19.00 w sali różańcowej odbędzie się spotkanie przed pielgrzymką na Jasną Górę. Istnieje jeszcze możliwość zapisania się.

3. W czwartek Mszą św. o godz. 8.00 w naszym sanktuarium rozpocznie się kolejna Chełmska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Opiekunem duchowym pielgrzymów będzie ks. Mariusz Kruk. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby pożegnać naszych pątników, i prosimy o modlitwę.

4. W czwartek wypada 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. O godz.17.00 w całym kraju zawyją syreny. Niech nie zabraknie naszej dobrej reakcji w modlitwie.

5. Ojcowie franciszkanie serdecznie zapraszają 2 sierpnia w piątek na doroczny odpust ku czci Matki Bożej Anielskiej. Suma odpustowa o godz. 18.00.

6. W tym tygodniu wypadają pierwsze dni miesiąca: w czwartek zapraszamy na godz. 17.30 na modlitwę za powołanych do służby Bożej oraz za osoby modlące się za kapłanów i siostry zakonne. W piątek nie będzie odwiedzin chorych w domach, a spowiedź w bazylice podczas każdej Mszy św., wieczorem - od godz. 17.30.W sobotę o godz. 7.30 różaniec, po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i piętnastominutowe rozważanie.

7. W niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 9.00 nie będzie spotkania Rodziny Żywego Różańca. Konferencja odbędzie się 11 sierpnia po Mszy św. o godz. 9.00.

8. Za tydzień też będziemy gościli s. Magdalenę niedawno posługującą w naszym sanktuarium, a od dwóch lat misjonarkę w Brazylii. Podzieli się z nami refleksją o życiu misyjnym. Prosząc o modlitwę, zwróci się też do nas z prośbą o wsparcie materialne.

9. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę na bieżące prace w sanktuarium. Za wszystkich naszych dobrodziejów modlimy się w każdą środę podczas Mszy św. o godz. 18.00.

10. Siostra Maria – Barbara Handerska- Jadwiżanka wydanie swojego tomiku poezji „Dotknąć ciszy” pozostawiła do dyspozycji parafii jako cegiełkę na remont sanktuarium. Publikację możemy nabyć w naszej kawiarence. Jest to też doskonała pomoc do modlitwy. Koszt 10 zł.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

12. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu Bożych darów, a wszystkim Parafianom, Gościom, Sympatykom i Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.