Ogłoszenia duszpasterskie - 17.11.2019r. - XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C

1. W środę 20 listopada zapraszamy na modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała, którą jak zawsze poprowadzi ks. Krzysztof Kralka. Rozpocznie ją o godz. 17.00 różaniec wypominkowy, następnie - Nowenna do Matki Bożej Chełmskiej. Intencje modlitwy możemy składać w zakrystii lub do puszek. O godz. 18.00 Msza św. sprawowana w intencjach złożonych na kartkach, a po niej przed Najświętszym Sakramentem modlitwa o uzdrowienie.

2. W czwartek na godz. 18.00 zapraszamy na kolejną konferencję rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.

3. W piątek 22 listopada przypada wspomnienie liturgiczne św. Cecylii - patronki śpiewu i muzyki kościelnej. W naszym mieście rozpoczynamy triduum cecyliańskie. W każdej parafii będą występowały chóry i zespoły. W bazylice podczas Mszy św. o godz. 18.00 będzie śpiewał chór z Parafii pw. Rozesłania św. Apostołów, w sobotę podczas Mszy św. o godz. 17.00 - schola z parafii św. Matki Teresy z Kalkuty. W niedzielę zakończenie. Podczas Mszy św. o godz. 16.00 będziemy modlili się za wszystkie grupy wokalne w naszym mieście, a po Eucharystii odbędzie się koncert galowy w wykonaniu chórów i zespołów wokalnych. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

4. Przyszła niedziela - Chrystusa Króla – jest już ostatnia w roku liturgicznym. Dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.30 z flagami. Zachęcamy do ich wykonania samodzielnie albo z pomocą rodziców.

5. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na bieżące prace remontowo – budowlane prowadzone w naszym sanktuarium. Nadal trwa remont krypt, zakładana jest też sygnalizacja przeciwpożarowa. Wszystkim Ofiarodawcom dzisiejszym, indywidualnym, za ofiary złożone na konto parafialne czy do puszki składamy serdeczne Bóg zapłać! W każdą środę modlimy się za Ofiarodawców podczas Mszy św. o godz.18.00.

6. W kawiarence możemy zaopatrzyć się w kalendarze na przyszły rok.

7. W przyszłym roku w dniach 4-12 sierpnia chcemy zorganizować 9 dniowa pielgrzymkę do Gruzji i Armenii, kolebki chrześcijaństwa. Koszt 4150 zł plus 110$. Uczestnicy muszą mieć ważny paszport. Zapisy i program pielgrzymki w zakrystii i kancelarii parafii. Przy zapisie obowiązuję zaliczka 1000 zł.

8. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, wszystkim zaś Parafianom, Gościom, Sympatykom i Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.