Ogłoszenia duszpasterskie - 24.11.2019r. - NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA ROK C

1. W Uroczystość Chrystusa Króla w naszej ojczyźnie przeżywamy trzecią rocznicę Aktu Zawierzenia Polski Chrystusowi Królowi. Dziś możemy zyskać odpust zupełny, odmawiając akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.

2. Dziś zakończenie triduum cecyliańskiego. Podczas Mszy św. o godz. 16.00 będziemy modlili się za wszystkie grupy wokalne w naszym mieście, a po Eucharystii odbędzie się koncert galowy w wykonaniu chórów i zespołów. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

3. Jutro od godz. 16.00 w kancelarii parafialnej będzie pełnił posługę adwokat, udzielając porad w zakresie prawa świeckiego.

4. W piątek na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji ks. Proboszcza z racji jego imienin.

5. W sobotę zapraszamy na godz. 17.00 na Mszę św. za wszystkich zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

6. W sobotę też u ojców franciszkanów odpust ku czci św. Andrzeja Apostoła. Msza św. o godz. 18.00. Jesteśmy zaproszeni.

7. Za tydzień rozpoczną się Adwent i nowy rok liturgiczny, który będziemy przeżywali pod hasłem Wielka tajemnica wiary. Pięknym przygotowaniem do Bożego Narodzenia będą poranne Msze św. maryjne, zwane roratami, sprawowane o godz. 6.00. Przeżywać je będziemy wraz ze Sługą Bożym kard. Stefanem Wyszyńskim. Od poniedziałku 2 grudnia we wszystkie dni powszednie od godz. 5.30 będzie kursował autobus Bazylika tą samą trasą i na takich samych zasadach jak w niedzielę. Serdecznie zapraszamy wszystkich. Prosimy o przychodzenie z lampionami. Jednocześnie będzie zmieniony porządek Mszy św., które będą sprawowane o godz. 6.00, 8.00 i 18.00. Dzieci zapraszamy na roraty we wtorki i czwartki na godz. 18.00. Prosimy, by przynosiły ze sobą serduszka ze swoim imieniem i nazwiskiem. Każdego dnia rorat dzieci będą uczestniczyły w losowaniu figury Matki Bożej.

8. Bóg zapłać! za ofiary składane dziś na tacę z przeznaczeniem na trwające w naszym sanktuarium prace remontowo – budowlane. Wdzięczni jesteśmy wszystkim, którzy modlitwą, dobrym słowem i wsparciem materialnym towarzyszą w upiększaniu Góry Chełmskiej. W każdą środę modlimy się za dobrodziejów naszego sanktuarium.

9. W kawiarence możemy zaopatrzyć się w kalendarze na przyszły rok.

10. Zapraszamy na ewangelizacyjny koncert zespołu Good God, w którym grają nasi chełmscy kapłani. Koncert odbędzie się 12 grudnia w czwartek o godz. 19:30 w Chełmskim Domu Kultury. Bilety w cenie 20 zł do nabycia online lub w ChDK.

11. W przyszłym roku w dniach 4 - 12 sierpnia chcemy zorganizować dziewięciodniową pielgrzymkę do Gruzji i Armenii, kolebki chrześcijaństwa. Koszt: 4 150 zł plus 110 $. Uczestnicy muszą mieć ważny paszport. Zapisy i program pielgrzymki w zakrystii i kancelarii parafii. Przy zapisie obowiązuje zaliczka w wysokości 1 000 zł.

12. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a wszystkim Parafianom i Gościom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.