Ogłoszenia duszpasterskie - 01.12.2019r. - I NIEDZIELA ADWENTU ROK A

1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Przeżyjemy go pod hasłem: Wielka Tajemnica Wiary. Towarzyszyć nam będą słowa z Biblii: (…) abyście uwierzyli w Tego, którego [Bóg] posłał. Rok liturgiczny rozpoczyna trzyletni program duszpasterski na lata 2019 - 2022 Eucharystia daje życie. Będzie on koncentrował się na Eucharystii.

2. Dzisiaj zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. W najbliższych dniach dotrą do naszych domów przyniesione przez członków Rodziny Żywego Różańca i innych grup. Do opłatka dołączony zostanie list ks. Proboszcza z programem rekolekcji, które już za dwa tygodnie, i zaproszeniem na nie. Jeśli przy tej okazji zechcemy złożyć ofiarę, to w całości przeznaczymy ją na spłatę zadłużenia związanego z prowadzonymi w sanktuarium pracami remontowymi.

3. Dziś przed bazyliką wolontariusze z domowego hospicjum rozprowadzają kalendarze jako cegiełki na pomoc w funkcjonowaniu tego ważnego dla człowieka działania medycznego. Wychodząc też z kościoła możemy zakupić wykonane ręcznie ozdoby choinkowe, wspierając w ten sposób osobę niepełnosprawną.

4. Od jutra zapraszamy do naszego sanktuarium codziennie na godz. 6.00 na roraty. Prosimy o przynoszenie ze sobą lampionów. Zapraszamy dorosłych i młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. Roraty dla dzieci odprawione zostaną dwa razy w tygodniu we wtorek i czwartek o godz. 18.00. Prosimy, by dzieci przynosiły serduszka ze swoim imieniem oraz nazwiskiem i składały je do koszyczka przy ołtarzu. Każdego dnia będą uczestniczyły w losowaniu figury Matki Bożej. Dziecko, które wylosuje figurkę danego dnia, zabiera ją do domu, by tam pomodlić się z rodziną. Następnego dnia przynosi ją na kolejne nabożeństwo. Na zakończenie rorat spośród dzieci w nich uczestniczących, wylosujemy osobę, która na stałe zabierze figurę Maryi do domu. W tym roku nabożeństwa roratnie będziemy przeżywali pod hasłem: Radujcie się PAN JEST BLISKO - roraty z kard. Stefanem Wyszyńskim. Niech nie zabraknie również podejmowanych dobrowolnych postanowień i umartwień adwentowych. Może jednym z nich będzie nasze uczestnictwo właśnie w roratach. Przypominamy, że od jutra od godz. 5.30 będzie kursował autobus Bazylika, który o godz. 6.50 będzie zabierał nas z powrotem do domów.

5. Jutro na godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie do biblioteki Parafialny Zespół Caritas.

6. W tym tygodniu wypadają pierwsze dni miesiąca. W pierwszy czwartek zapraszamy na modlitwę za powołanych do Służby Bożej na godz. 17.30. W pierwszy piątek spowiedź w bazylice podczas porannych Mszy św., a od godz. 16.00 zapraszamy dzieci, a od godz. 17.00 młodzież i dorosłych. W pierwszą sobotę o godz. 7.30 odprawiony zostanie różaniec, o godz. 8.00 Msza św., a po niej piętnastominutowe rozważanie jednej z tajemnic różańcowych.

7. W naszej Ojczyźnie już od ponad roku na ulicach wielu miast w pierwsze soboty miesiąca gromadzą się sami mężczyźni na wspólną modlitwę, zwaną Różańcem mężczyzn. Organizatorem i pomysłodawcą tego ze wszech miar cennego przedsięwzięcia jest salezjanin ks. Dominik Chmielewski - założyciel Wojowników Maryi. Pierwsza taka modlitwa odbyła się w Warszawie w kwietniu ubiegłego roku. Najbliżej nas takie modlitwy odbywają się w Lublinie. Chcielibyśmy zaproponować je również chełmskim mężczyznom. Już w najbliższą sobotę, 7 grudnia, serdecznie zapraszamy do bazyliki wszystkich mężczyzn - mężów, ojców, samotnych w każdym wieku. Pierwsza taka modlitwa będzie miała następujący porządek: o godz. 8.00 Msza św., później uczestnictwo w nabożeństwie w naszym kościele, a następnie wyjście z modlitwą różańcową na ustach na ulice miasta. Trasa będzie przebiegała chodnikami ulicy Lubelskiej, pl. Łuczkowskiego, a zakończy się na deptaku przy ul. Lwowskiej. Modlitwa taka odbywać się będzie w pierwsze soboty miesiąca jako wynagrodzenie za grzechy wszystkich stanów w naszym narodzie oraz wszelkie akty profanacji. Naszym obowiązkiem jest wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu Matki Bożej za grzechy polskich mężczyzn, a szczególnie ojców, oraz dążenie do wypełnienia Ślubów Lwowskich i Ślubów Jasnogórskich Narodu Polskiego. Tak jak nasi przodkowie, którzy obronili swoje rodziny i świat chrześcijański, tak my dzisiaj jesteśmy wezwani do obrony rodziny, wiary i Kościoła Katolickiego pod sztandarami Naszej Królowej. Naszą najpotężniejszą bronią jest Różaniec Święty i wypełnienie warunków, jakie objawiła Najświętsza Maryja Panna w Fatimie. Drodzy Bracia, niech Was nie zabraknie! Dajcie świadectwo swojej wiary i troski o ład moralny w Waszych rodzinach!

8. W niedzielę za tydzień Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Podczas Mszy św. o godz. 10.30 pobłogosławione zostaną medaliki i krzyżyki dla dzieci pierwszokomunijnych.

9. O godz. 12.00 Godzina Łaski Maryi. Zapraszamy do bazyliki na wspólną Eucharystię. Matka Boża mówi: Życzę sobie, by każdego roku 8 grudnia w południe obchodzono godzinę łaski dla całego świata. Przez to nabożeństwo ześlę niezliczone łaski dla ciała i duszy. Moim życzeniem jest, aby ta godzina łaski została upowszechniona i żeby cały świat się o tym dowiedział. Kto w tym czasie będzie się modlił w kościele lub w domu, znajdzie pewną pomoc i uzyska z mojego Serca opiekę i łaski. (…) Będą liczne nawrócenia. Pan, mój Boski Syn Jezus okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za swych grzesznych braci.

10. Zapraszamy do kawiarenki na dobre ciastko. Przy okazji można się tam zaopatrzyć się w książeczkę Ewangelia 2020 - rozważania Słowa Bożego na każdy dzień oraz nasze parafialne kalendarze na przyszły rok.

11. W czasie Adwentu nie będziemy udzielali Sakramentu Chrztu św., nie będzie też konferencji przedchrzcielnych. Chrzty w parafii odbędą się w pierwszy i drugi dzień świąt o godz. 12.00.

12. W Chełmskim Domu Kultury 12 grudnia (czwartek) o godz. 19.30 odbędzie się koncert zespołu Good God. Jest to ośmioosobowa grupa muzyczna wykonująca autorskie kompozycje, które można zamknąć w gatunku chrześcijańskiego reggae. W zespole występuje również nasz ks. Paweł. Zakup biletów w cenie 20 zł i rezerwacja w ChDK-u lub za pośrednictwem internetu.

13. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożych łask, a wszystkim Parafianom i Gościom szczęśliwego tygodnia po opieką Matki Bożej Chełmskiej.