Ogłoszenia duszpasterskie - 08.12.2019r. - II NIEDZIELA ADWENTU ROK A

1. Cieszymy się, że w pierwszym tygodniu Adwentu bardzo dużo osób uczestniczyło w roratach o godz. 6.00. Życzymy wytrwałości do końca i zapraszamy kolejne, które być może nigdy jeszcze w tej modlitwie nie uczestniczyły. Przypominamy również, że roraty dla dzieci odprawiane są we wtorki i czwartki o godz.18.00 i tylko jeszcze w tym tygodniu. Prosimy wszystkich o przynoszenie lampionów.

2. Dzisiejsza niedziela jest dniem pomocy Kościołowi na Wschodzie. Ogarniamy modlitwą naszych braci i siostry.

3. Dziś przy wyjściu z bazyliki Parafialny Zespól „Caritas” rozprowadza świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do ich nabywania.

4. O godz. 12.00 Godzina Łaski Maryi. Zapraszamy do bazyliki na wspólną Eucharystię. Podczas tej Mszy św. odbędzie się uroczyste zawierzenie w macierzyńską niewolę Maryi osób, które przez ostatni miesiąc przygotowywały się do tego, a także odnowienie zawierzenia przez tych, którzy już wcześniej oddali się w macierzyńską niewolę miłości Maryi.

5. Jutro na godz.17.00 do biblioteki zapraszamy na spotkanie członków Parafialnego Zespołu „Caritas”.

6. Wszystkie małżeństwa które zmagają się z problemem niepłodności zapraszamy w poniedziałek na Msze św o godz. 18:00 a po niej na adorację z modlitwą o dar potomstwa. Będziemy polecać was Matce Bożej i prosić o uzdrowienie.

7. W czwartek o godz.18.00 w sali różańcowej kolejna katecheza dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Obecność obowiązkowa!

8. W Chełmskim Domu Kultury 12 grudnia (czwartek) o godz. 19.30 odbędzie się koncert zespołu Good God. Jest to grupa muzyczna wykonująca autorskie kompozycje, które można zamknąć w gatunku chrześcijańskiego reggae. W zespole występuje również nasz ks. Paweł. Zakup biletów w cenie 20 zł i rezerwacja w ChDK-u lub za pośrednictwem internetu.

9. Prezydent Chełma w najbliższy piątek 13 grudnia o godz. 9.00 zaprasza do naszej bazyliki na Mszę św. w intencji Ojczyzny i ofiar stanu wojennego. Po Eucharystii przy krzyżu bł. ks. Jerzego Popiełuszki, znajdującym się na terenie naszego sanktuarium, złożone zostaną wieńce i kwiaty.

10. Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca zaprasza na całonocną adorację w najbliższy piątek 13 grudnia od 19:00 do 6:00 rano w sobotę. Można przyjechać w dowolnym momencie. Niech będzie to duchowe przygotowanie do rekolekcji adwentowych.

11. W przyszłą niedzielę rozpoczynają się Rekolekcje Adwentowe, które potrwają do środy włącznie. Poprowadzi je ks. dr Adam Raczkowski, chełmianin,prodziekan WSEI. Tak zorganizujmy sobie czas, by uczestniczyć w tych ćwiczeniach duchowych oraz skorzystać ze spowiedzi. Program rekolekcji dotrze do każdej rodziny wraz z opłatkiem, znajduje się też na stronie internetowej parafii i na tablicach ogłoszeń.

12. W poniedziałek w czasie rekolekcji kapłani odwiedzą z posługą sakramentalną chorych w domach. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii.

13. Za tydzień służba liturgiczna będzie rozprowadzała sianko na stół wigilijny. Dochód przeznaczony będzie na wakacyjny wyjazd ministrantów.

14. W tym roku chcemy też zorganizować po raz kolejny wieczerzę wigilijną dla parafian samotnych, niemających rodziny, także tych, których dzieci są daleko poza granicami, a nie mają tu nikogo z bliskich. Tym razem we współpracy z Chełmskim Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych. Wieczerza obędzie się w Sali Parku Wodnego. Na to spotkanie zapraszamy w Wigilię 24 grudnia na godz. 12.00. Chcielibyśmy, by nikt w tym szczególnym dniu nie był sam. Po raz kolejny zwracamy się z prośbą do Was, drodzy Parafianie, by w swoim środowisku rozejrzeć się - poszukać takich osób, porozmawiać z nimi i zaprosić do siebie albo na wspólną wigilię miejską. Jednocześnie prosimy o zgłaszanie tych osób do końca rekolekcji w kancelarii lub zakrystii. Jeśli byłyby kłopoty z ich dostaniem się na teren Parku Wodnego, to będzie możliwości dowiezienia tych osób.

15. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożych łask, a wszystkim Parafianom, Sympatykom, Pielgrzymom i Gościom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.