Ogłoszenia duszpasterskie - 15.12.2019r. - III NIEDZIELA ADWENTU ROK A

1. Dziś rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które prowadzi ks. dr Adam Raczkowski z Lublina. Potrwają do środy włącznie. Program rekolekcji dostała każda rodzina wraz z opłatkiem. Warto przypomnieć, że dziś porządek niedzielny Mszy św. Od jutra nauki rekolekcyjne będą głoszone w następującym porządku: godz. 6.00, 8,00, 10.00, 16,00, 18.00 dla dorosłych, godz. 19.30 dla młodzieży uczącej się (w tym kandydatów do bierzmowania) i studiującej w naszym mieście. We wtorek o godz. 11.30 swoje nauki będzie miała młodzież szkół średnich. W środę na godz. 8.00 zapraszamy uczniów klas V– VII szkół podstawowych, a na godz. 11.30 uczniów kl. I – IV szkół podstawowych. Osoby, które nie mają jeszcze programu rekolekcji z listem ks. Proboszcza, mogą go zabrać ze stolika przy wyjściu z bazyliki.

2. Ze spowiedzi można skorzystać we wtorek i środę, w trakcie rorat o godz. 6.00, od godz. 8.30 i pół godziny przed Mszą św. oraz po południu od 15.30 do 19.30. Zapraszamy! Pamiętajmy o swoich krewnych i sąsiadach, którym nie po drodze jest do kościoła. Zaprośmy także i ich. Kapłani będą służyli nam w konfesjonałach. Trudno przeżyć święta po chrześcijańsku, jeśli nie mamy przeszkód, a nie jesteśmy w stanie łaski uświęcającej. Czym byśmy się wówczas różnili od niewierzących?

3. Od jutra rozpoczynamy Nowennę do Bożego Narodzenia. Zapraszamy każdego dnia o godz. 17.40.

4. Dziś służba liturgiczna przy wyjściu z bazyliki rozprowadza sianko na stół wigilijny. Dochód przeznaczony jest na wyjazd wakacyjny ministrantów.

5. Parafialny Zespół „Caritas” rozprowadza świece na stół wigilijny. Zapraszamy też do kawiarenki, gdzie można nabyć kalendarze na nowy rok oraz zjeść pyszne ciastko.

6. Jutro odwiedziny chorych i starszych w domach od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie tych osób dziś w zakrystii.

7. We wtorek 17 grudnia w godz. 9.00 - 13.00 na parkingu Szkoły „Arka” przy ul. Wojsławickiej 8A odbędzie się zbiórka krwi. Osoby, które chciałby złożyć taki dar adwentowy dla bliźniego, serdecznie zachęcamy.

8. W ramach wyobraźni miłosierdzia jak każdego roku w ostatnim dniu rekolekcji zbierane będą słodycze do paczek świątecznych dla dzieci.

9. W czwartek zapraszamy na modlitwę uzdrowienia duszy i ciała, którą poprowadzi ks. Krzysztof Kralka. Rozpocznie się ona o godz. 17.15 Nowenną do Bożego Narodzenia, następnie o godz. 18.00 odprawiona zostanie Msza św., a po niej, ok. godz. 19.00, modlitwa przed Najświętszym Sakramentem z prośbą o uzdrowienie duszy i ciała.

10. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.30 pobłogosławione zostaną figurki Dzieciątka Jezus oraz szopki, które będą dekorowały wnętrza naszych domów. Prosimy dzieci i dorosłych o ich przyniesienie. Również odbędzie się uroczyste wprowadzenie do posługi nowych ministrantów i dorosłych lektorów.

11. W Wigilię podczas Mszy św. o godz. 8.00 będziemy modlili się za wszystkich parafian zmarłych w ostatnim roku. Serdecznie zapraszamy ich bliskich. Imiona tych zmarłych będziemy wymieniali 10 minut przed Eucharystią. Przy ołtarzu będą płonęły znicze symbolizujące obecność naszych bliskich, po Mszy św. rodziny zabiorą je i zaniosą na mogiły.

12. W tym roku chcemy też zorganizować po raz kolejny wieczerzę wigilijną dla parafian samotnych, niemających rodziny, także tych, których dzieci są daleko poza granicami, a nie mają tu nikogo z bliskich. Tym razem we współpracy z Chełmskim Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych. Wieczerza obędzie się w sali Chełmskiego Parku Wodnego. Na to spotkanie zapraszamy w Wigilię 24 grudnia na godz. 12.00. Chcielibyśmy, by nikt w tym szczególnym dniu nie był sam. Po raz kolejny zwracamy się z prośbą do Was, drodzy Parafianie, by w swoim środowisku rozejrzeć się - poszukać takich osób, porozmawiać z nimi i zaprosić do siebie albo na wspólną wigilię miejską. Jednocześnie prosimy o zgłaszanie tych osób do końca rekolekcji w kancelarii lub zakrystii. Jeśli byłyby kłopoty z dostaniem się na teren Parku Wodnego, to będzie możliwość dowiezienia ich.

13. W przyszłym roku w dniach 4-12 sierpnia chcemy zorganizować 9 dniowa pielgrzymkę do Gruzji i Armenii, kolebki chrześcijaństwa. Koszt 4150 zł plus 110$. Uczestnicy muszą mieć ważny paszport. Zapisy i program pielgrzymki w zakrystii i kancelarii parafii. Przy zapisie obowiązuję zaliczka 1000 zł.

14. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, wszystkim zaś Parafianom i Sympatykom owocnego czasu rekolekcji i szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.