Ogłoszenia duszpasterskie - 10.05.2020r. - V NIEDZIELA WIELKANOCNA ROK A

1. Trwają nabożeństwa majowe, na które zapraszamy dziś i każdego dnia o godz. 17.30. Jeśli nie możemy w nich uczestniczyć, zadbajmy o tę modlitwę indywidualnie czy biorąc udział w transmisji internetowej.

2. Od kilku dni transmisja Mszy św. i nabożeństw odbywa z wykorzystaniem kamery. Składamy serdeczne podziękowania właścicielom telewizji kablowej INTER-PLUS, która prowadzi transmisje telewizyjne z naszego sanktuarium, za udostępnienie kamery, a Panom Grzegorzowi Bajkowskiemu, Norbertowi Grabowskiemu, Marcinowi Chomiakowi, Kamilowi Misiurze oraz Dariuszowi Martyniukowi za bezinteresowne wykonanie tej pracy i za prawie dwumiesięczny nadzór nad emisją.

3. Zapraszamy każdego wieczoru o godz. 20.30 do bazyliki na modlitwę różańcową i apel maryjny o ustanie pandemii i jej skutków oraz w intencji Ojczyzny.

4. W środę 13 maja zapraszamy na pierwszy w tym roku Różaniec fatimski. Początek o godz. 17.30. Przynieśmy ze sobą lampiony. Przed rokiem zmieniony został porządek modlitwy. O godz. 17.30 Msza św., w czasie której będą czytane intencje, po Eucharystii nabożeństwo fatimskie i różaniec. Ze względu na zakaz organizowania publicznych zgromadzeń nie będzie procesji. Zakończenie - w bazylice odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego. W tym dniu nie będzie modlitwy różańcowej o godz. 20.30.

5. W naszej Ojczyźnie przygotowywana jest kolejna inicjatywa duchowa - Wielka Nowenna Pompejańska w intencji O nawrócenie grzeszników, z których ja jestem największy. Nieprzypadkowy jest czas trwania modlitwy - od 13 maja pierwszego dnia objawień fatimskich, w których Maryja wzywa do modlitwy różańcowej i pokuty o nawrócenie grzeszników, do 5 lipca, czyli 54 dni codziennie trzy części różańca w tej intencji. Czas pandemii pokazał, jak człowiek bardzo potrzebuje Boga, jak wielu do Niego wróciło i jak wielu jeszcze daleko jest od Niego. W każdej rodzinie są takie osoby. Nowenna pompejańska nie bez powodu nazywana jest nowenną nie do odparcia. Matka Boża przypisała do niej obietnicę - każdy kto będzie modlił się przez 54 dni na różańcu, otrzyma łaskę, o którą prosi. Gorąco zachęcamy do tego swoistego szturmu Nieba.

6. Planowana na sierpień pielgrzymka do Gruzji i Armenii została odwoła. Osoby, które wpłaciły zaliczki mogą je odbierać w poniedziałki w czasie urzędowania kancelarii.

7. Solenizantom nadchodzącego tygodnia, wszystkim Parafianom oraz Sympatykom sanktuarium życzymy szczęśliwego i zdrowego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.