Ogłoszenia duszpasterskie - 03.05.2020r. - IV NIEDZIELA WIELKANOCNA ROK A

1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego pod hasłem Wielka Tajemnica Wiary. Zachęcamy do modlitwy w tej intencji, zwłaszcza w pierwszy czwartek, który wypada w tym tygodniu, by nigdy nie zabrakło mądrych i świętych sług Boga.

2. Trwa miesiąc maj. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo majowe o 17.30. Przypominamy, że w bazylice może być jednocześnie 60 osób. Jest codziennie transmisja internetowa i przez telewizje kablową INTERPLUS.

3. Od dziś też otwieramy możliwość wspólnej modlitwy różańcowej i Apelu Jasnogórskiego w intencji ustania epidemii. Dotychczas modlili się sami kapłani i siostry. Zapraszamy zatem na 20.30 do bazyliki codziennie aż do odwołania.

4. W czwartek też w wigilię św. Stanisława podczas Mszy św godz. 18.00 będziemy modlili się za ks. kan. Stanisława Tujaka z racji imienin.

5. W piątek wypada Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika głównego patrona Polski i naszej archidiecezji. Porządek Mszy św. jak w dzień powszedni. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Przypominamy wszystkim o spowiedzi wielkanocnej. Są przygotowane specjalne konfesjonały: w bazylice, w zakrystii północnej oraz w dzwonnicy one funkcjonują w niedzielę. W dni powszednie kapłani służą w konfesjonale w zakrystii północnej. Spowiedź odbywa się podczas każdej Mszy św., a w dni powszednie dodatkowo od 17.30.

7. Solenizantom nadchodzącego tygodnia, wszystkim Parafianom i Sympatykom sanktuarium szczęśliwego i zdrowego tygodnia pod opieką matki Bożej Chełmskiej.