Ogłoszenia duszpasterskie - 26.04.2020r. - III NIEDZIELA WIELKANOCNA ROK A

1. Bardzo serdecznie witamy wszystkich Parafian i sympatyków naszego sanktuarium. Cieszymy się, że znów możemy się spotykać na Mszy św. w większej liczbie. W bazylice może przebywać 60 osób. Wewnątrz są zaznaczone białymi karteczkami miejsca które możemy zajmować. Jeśli liczba się wypełni, to przy zachowaniu odpowiednich odległości można uczestniczyć na dworze. Przy kropielnicy znajduje się miejsce do dezynfekcji rąk. Przypominamy, o spowiedzi. Są przygotowane specjalne konfesjonały: w bazylice, w zakrystii północnej oraz w dzwonnicy one funkcjonują w niedzielę. W dni powszednie kapłani służą w konfesjonale w zakrystii północnej. Spowiedź odbywa się podczas każdej Mszy św., a w dni powszednie dodatkowo od 17.30. Dla tych którzy ze względu na grupę ryzyka, czy chorobę jak również ze względu na ograniczoną liczbę uczestników nie mogą być na Mszy św. transmitujemy nadal wszystkie Msze św. niedzielne, nabożeństwa i Msze św. wieczorne w dni powszednie oraz o godz. 20.30 kapłani i siostry zakonne przed Najświętszym Sakramentem modlą się na różańcu za parafian i o ustanie epidemii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. Ks. dn Michał zorganizował maseczki dla parafian. Każdy kto chce może ją otrzymać przed bazyliką.

3. Przed ołtarzem wyeksponowana jest księga Pisma św. Dziś w Kościele rozpoczynamy XII Ogólnopolski Tydzień Biblijny i IV Narodowy Dzień Czytania „Pisma Świętego” pod hasłem Misterium Słowa, które stało się Chlebem życia. NA czytanie została wybrana Ewangelia według św. Mateusza. Tydzień Biblijny ma pomóc wiernym w lepszym zaprzyjaźnieniu się z Pismem Świętym jako źródłem wiary chrześcijańskiej i naszej kultury europejskiej. Zachęcamy więc do indywidualnej lektury i w tym tygodniu szczególnie do częstszego sięgnięcia do Słowa Życia. Przy wyjściu z bazyliki można zabrać ze sobą karteczkę z wybranym fragmentem Słowa Bożego.

4. W tym tygodniu w piątek rozpoczyna się maj. Na nabożeństwa majowe zapraszamy codziennie o godz. 17.30.

5. W tym tygodniu wypadają też pierwsze dni miesiąca. W piątek nie będzie odwiedzin chorych w domach ze względu na epidemię. Kapłani zawsze przybędą z posługą do osoby umierającej.

6. Spowiedź z racji pierwszego piątku podczas Mszy św. porannych. Po południu od godz. 16.00 dla wszystkich, o 16.30 Msza św. i od godz. 17.30

7. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo będzie transmitowane na żywo. Porządek następujący :godz. 8.00 Msza św. o 8.30 przed Najświętszym Sakramentem różaniec i 15 minutowe rozważanie w duchu wynagrodzenia za grzechy ludzkości przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi. Informacja dla mężczyzn Rycerzy Maryi, zapraszamy wszystkich do kontynuowania różańca dla mężczyzn. I tym razem nie wyjdziemy na ulice. Proszę o uczestnictwo przez transmisję internetową. Weźmy wszyscy codziennie do ręki różaniec i nie bójmy się prosić Maryi o cud nawrócenia świata i oddalenie pandemii. Zapraszamy. W internecie są specjalne plakaty prosimy o udostępnianie.

8. Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, ze względu, że przypada w niedzielę wielkanocną liturgicznie mająca pierwszeństwo przed uroczystością, została przeniesiona na sobotę 02 maja. Porządek Mszy św. 7.00, 8.00, 16.00 i 18.00. Pamiętajmy o wywieszeniu flag.

9. W niedzielę za tydzień podczas Mszy św. o godz. 9.00 będziemy modlili się w intencji Ojczyzny. Mszy św. będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. prof. Piotr Goliszek, nasz były wikariusz.

10. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, wszystkim zaś Parafianom, Gościom i Sympatykom naszego sanktuarium – szczęśliwego i zdrowego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.