Ogłoszenia duszpasterskie - 31.05.2020r. - ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO ROK A

1. Od wczoraj w kościołach i miejscach kultu religijnego zniesiony został limit wiernych, którzy mogą uczestniczyć w danym wydarzeniu. Dotyczy to również takich uroczystości jak pogrzeby i śluby. Pamiętajmy o zachowaniu dwumetrowego dystansu! Z obowiązku utrzymania takiej odległości wyłączeni są rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia), osoby wspólnie mieszkające, osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie. Wszystkich nadal obowiązują maseczki (z wyjątkiem służby przy ołtarzu). Wchodzących do bazyliki obowiązuje także dezynfekcja rąk. Apelujemy o przestrzeganie tych rozporządzeń. Spowiedź będzie odbywać się w konfesjonałach w bazylice. Nadal przeprowadzać będziemy transmisje internetowe Mszy św. i codziennych nabożeństw oraz o godz. 20.30 modlitwy różańcowej zakończonej apelem maryjnym w intencji Ojczyzny i ustania pandemii.

2. Dziś uroczystość Zesłania Ducha św. - początek publicznej działalności Kościoła. Dziś też ostatnie nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Zapraszamy.

3. Jutro święto Maryi Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00.

4. Jutro też rozpoczyna się czerwiec i czas nabożeństw ku czci Najświętszego Serca Jezusa. Zapraszamy codziennie na godz. 17.30.

5. We wtorek na godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Odbędzie się ono w bazylice.

6. W tym tygodniu wypadają pierwsze dni miesiąca. W pierwszy czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Podczas nabożeństwa wieczornego będziemy modlili się za powołanych do służby Bożej i o nowe powołania, a także za wszystkich, którzy wspierają swą modlitwą kapłanów.

7. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź podczas porannych Mszy św., a po południu od godz. 16.00 przed Mszą św. o godz. 16.30 oraz od godz. 17.30 przed Mszą św. o godz. 18.00.

8. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Początek - różaniec o godz. 7.30, następnie o godz. 8.00 Msza św., a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z piętnastominutowym rozważaniem jednej z tajemnic różańcowych. W tym dniu kierujemy już po raz siódmy zaproszenie dla mężczyzn – Rycerzy Maryi Ziemi Chełmskiej na ich różaniec. Zapraszamy wszystkich mężczyzn, dzieci, młodzież i dorosłych, na męski różaniec w intencjach wynagradzających Niepokalanemu Sercu Maryi, prosząc o świętość naszych rodzin, łaski dla Ojczyzny i ustanie pandemii. Nie bój się zostać Rycerzem Maryi! Przyjdź sam i zaproś innych! Początek: Msza św. w bazylice o godz. 8.00. Zapraszamy.

9. W tym tygodniu kapłani odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną - pierwszą po dwumiesięcznej przerwie i ostatnią przed wakacjami. Wizyty zaplanowano tak jak dotychczas w piątek i w sobotę.

10. Za tydzień w niedzielę o godz. 12.00 będziemy mieli okazję uczestniczyć we Mszy św. prymicyjnej ks. Michała Myśliwieckiego. Serdecznie zapraszamy.

11. Zapraszamy do naszej parafialnej kawiarenki na spotkanie przy ciastku w gronie rodzinnym, przyjacielskim czy koleżeńskim. Od wczoraj otwarta jest już dzwonnica, do której zapraszamy w sobotę i niedzielę, a za tydzień - również w sobotę i niedzielę - udostępnimy krypty. Tak będzie przez cały czerwiec.

12. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu Bożych łask, wszystkim zaś Gościom, Parafianom i Sympatykom naszego sanktuarium szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.