Ogłoszenia duszpasterskie - 13.09.2020r. - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A

1. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim Parafianom i Sympatykom, którzy pomagali w przygotowaniach i przebiegu uroczystości odpustowych. Dziękujemy wszystkim naszym Kapłanom, Diakonom i Alumnom, Służbie Liturgicznej, Szafarzom, Przewodnikom Sanktuaryjnym, Chórowi “Hejnał”, Orkiestrze Dętej, Panu Organiście, Siostrze Zakrystiance, firmie Ogrodnik za filmowanie. Wdzięczni też jesteśmy Rodzinie Żywego Różańca, Legionowi Maryi, Zespołowi Caritas. Dziękujemy również Władzom Chełma, Dyrekcjom i Pracownikom Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, Zakładu Oczyszczania Miasta, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Chełmskiego Domu Kultury, Przedsiębiorstwa Usług Mieszkaniowych, Pogotowia Ratunkowego, harcerzom “Zawiszakom”, Wojsku, Policji, Straży Pożarnej.

2. Dziś różaniec fatimski. Dlatego ostatnia Msza św. rozpoczyna się o godz. 17.30. Zapraszamy wszystkich. Prosimy o przyniesienie świec. Lampiony i świece będą do nabycia w kawiarence.

3. W poniedziałek o godz. 19.00 Msza św. inaugurująca nowy rok formacji wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca. Osoby poszukujące formacji lub zainteresowane tą drogą życia duchowego również zapraszamy.

4. Zapraszamy każdego z Was na przeżycie 24-godzinnej Męki Jezusa Chrystusa w naszym Sanktuarium. Pan Jezus w jednym z objawień powiedział: „Och, jakże ogromnie byłbym zadowolony; gdyby, choć jedna osoba czytała te Godziny Mojej Męki w każdej miejscowości”. Dlatego odpowiadając na wołanie naszego Pana zapraszamy Was na 24-godzinne nabożeństwo. Rozważanie Męki Jezusa Chrystusa będzie trwało nieustanie przez 24 godziny przed Najświętszym Sakramentem od najbliższego wtorku 15 września (rozpoczęcie o godz. 18.00 – Mszą Świętą) do środy 16 września (zakończenie o godz. 18.00 Mszą Świętą z modlitwą o uzdrowienie, którą poprowadzi ks. Krzysztof Kralka). Rozważania będą rozpoczynały się o równej godzinie i będą trwały około 30 min, a kolejne pół godziny przeznaczone będzie na prywatną modlitwę w ciszy. W związku z tym prosimy osoby chętne o zapisanie się u ks. Mateusza na wybrane przez siebie godziny czuwania przed Najświętszym Sakramentem. Szczegóły na plakacie!

5. W środę 16 września zapraszamy do bazyliki na modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała, która poprowadzi ks. Krzysztof Kralka. Początek – różaniec - o godz. 17.15. W tym czasie czytane będą intencje modlitewne o uzdrowienie, które możemy składać w zakrystii. W tych intencjach będzie też sprawowana Eucharystia, a ok. godz. 19.00 uwielbienie Jezusa Eucharystycznego wraz z modlitwą o uzdrowienie. Zapraszamy.

6. W piątek wypada wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Na wspólne świętowanie tego dnia zapraszamy dzieci i młodzież. Na Mszę św. o godz.18.00 zapraszamy szczególnie wszystkich uczniów kl. VIII. Przeżyjemy wtedy uroczystość złożenia próśb o przyjęcie na czas przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.

7. W sobotę o godz. 11.00 na zbiórkę zapraszamy chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami.

8. 19 września na placu przy Parafii św. Rodziny odbędzie: „II Szkolna Liga Rowerowa ze Św. Janem Pawłem II”. Już można zapisywać przedszkolaków, dzieci i młodzież do udziału w wyścigu przez formularz internetowy. Szczegóły na plakacie w gablocie.

9. Od kilku lat mężczyźni z całej Polski uczestniczą w tzw. Oblężeniu Jasnej Góry. W tym roku przyjmie formę 7-dniową od 20 do 26 września. Obecna sytuacja związana z koronawirusem uniemożliwia pomysłodawcom zorganizowanie pielgrzymki w dotychczasowej formie, dlatego postanowili dostosować formę pielgrzymowania do aktualnych możliwości. Zachęcamy wszystkich mężczyzn do wzięcia udziału w warsztatach przygotowujących do Oblężenia. Codziennie od 20 do 25 września o godz. 18.30 będzie miała miejsce transmisja internetowa konferencji oraz dyskusji panelowych prosto z Jasnej Góry. Codziennie przed warsztatem (od 17:00- 18:30) i po warsztacie (od 20:30 – 22:00) organizatorzy zapraszają do modlitwy w różnych męskich grupach. Modlitwy, konferencje i dyskusje panelowe będą transmitowane przez Internet. Więcej informacji na plakacie w gablocie oraz stronie internetowej oblezenie.mezczyzni.net.

A my, zapraszamy wszystkich mężczyzn z naszej parafii oraz Rycerzy Maryi na wieczorny kulminacyjny moment Oblężenia 26 września o godz. 16.45 do Sali Różańcowej. W programie: modlitwa różańcowa, konferencje online z Jasnej Góry m.in. abpa Grzegorza Rysia oraz wspólna Eucharystia. Osoby gotowe pomóc w przygotowaniu tego wydarzenia w naszej parafii zapraszamy w sobotę 26 września na godz. 10.00 do Sali Różańcowej. Pozostałe informacje u ks. Mateusza.

10. W tym roku szkolnym, podobnie jak w latach minionych, chcielibyśmy z myślą o mniej zamożnych rodzinach zorganizować w parafii nieodpłatne korepetycje dla dzieci i młodzieży. Zachęcamy nauczycieli różnych przedmiotów do włączenia się w taką pomoc. Zgłoszenia przyjmowane są w zakrystii lub kancelarii.

11. W kawiarence i kancelarii parafialnej jest do nabycia książka pt.: Wszysko postawiłem na Maryję. To katechezy, które wygłosił ks. infułat Kazimierz Bownik w czasie dziewięciu tygodni przygotowań do zawierzenia Matce Bożej Chełmskiej. Można też już zakupić kalendarze na rok 2021.

12. Informujemy, że od tego tygodnia kawiarenka i dzwonnica czynne bedą tylko w sobotę i niedzielę od godz. 10.00 do godz. 18.00.

13. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu Bożych łask, a wszystkim Parafianom, Sympatykom i Pielgrzymom błogosławionego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.