Ogłoszenia duszpasterskie - 06.09.2020r. - XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A

1. Dziś na godz.17.00 na spotkanie w sali nr 4 zapraszamy przewodników sanktuaryjnych.

2. Dziś ostatnie dni Nowenny do Matki Bożej Chełmskiej oraz Triduum przed odpustem. Zapraszamy na godz. 17.40. Kazania głosi ks. dr Krzysztof Gałan. Po Eucharystii o godz. 18.00 zapraszamy do rozarium na procesję różańcową z ikoną Matki Bożej Chełmskiej i apel maryjny. Przynieśmy ze sobą świece.

3. W poniedziałek i wtorek odbędą się uroczystości odpustowe. Porządek podany jest na plakatach oraz stronie internetowej parafii. Ołtarz polowy usytuowany będzie przed wejściem do bazyliki. 7 września o godz. 18.00 odbędzie się procesja do ołtarza z ikoną Matki Bożej Chełmskiej. Mszy św. będzie przewodniczył ks. bp Adam Bab. Od godz. 20.30 rozpoczynamy nocny blok modlitewnego czuwania. Prosimy o przyniesienie świec. Różaniec w Bazylice, Apel na ołtarzu polowym, a po nim Drogę Krzyżową oraz modlitwę uwielbienia, którą w tym roku poprowadzi zespół Good God. O godz. 24.00 Pasterka Maryjna, którą sprawować będą rodacy i byli wikariusze. Mszy św. przewodniczył będzie i kazanie wygłosi ks. Michał Myśliwiecki. O godz. 1.00 różaniec fatimski, a po nim procesja z lampionami w rozarium. Godz. 5.30 – godzinki, następnie Msze św. o godz. 6.00, 7.00, 8.00. O godz. 9.00 Mszy św. z błogosławieństwem małych dzieci będzie przewodniczył ks. bp Mieczysław Cisło. Sumie odpustowej o godz. 11.30 przewodniczyć będzie ks. bp Andrzej Jeż z Tarnowa. Ważnym wydarzeniem na sumie, do którego przygotowujemy się w naszym sanktuarium już od dziewięciu tygodni, będzie akt zawierzenia Jezusowi przez Matkę Bożą Chełmską naszego miasta i Ojczyzny. Dokona go nasz ks. Arcybiskup. Podczas Eucharystii pobłogosławione zostaną wieńce i róże, a po niej odbędzie się procesja eucharystyczna. O godz. 16.00 Msza św. z błogosławieństwem tornistrów i przyborów szkolnych, której przewodniczyć będzie ks. bp Ryszard Karpiński. Mszę św. kończącą uroczystości odpustowe o godz. 18.00 będzie sprawował ks. Krzysztof Gałan, który także wygłosi kazanie. Wszystkich wybierających się na Msze św. o godz. 9.00, 11.30, 16.00 i 18.00 prosimy o przyniesienie ze sobą róży jako szczególnego daru dla Maryi. Kwiaty te zostaną pobłogosławione w trakcie specjalnej modlitwy. Pozostawimy je w sanktuarium jako nasz dar. Zostaną one zasuszone, a następnie będą dołączane do obrazków z modlitwą do Matki Bożej Chełmskiej jako jej szczególny atrybut, przypominający cudowne uzdrowienie niewidomego dziecka za przyczyną Chełmskiej Królowej. Mamy nadzieję, że każdy, kto z wiarą w orędownictwo Matki Bożej Chełmskiej będzie się uciekał, otrzyma zdrowie duszy i ciała. Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania. Róże będziemy mogli również zakupić w sanktuarium. Przypominamy, że trwa pandemia. Prosimy zatem o zachowanie odpowiedniej odległości, założenie maseczek i dezynfekcję rąk. Maseczki za dobrowolną ofiarę będą również do nabycia na terenie sanktuarium.

4. Dziewięciotygodniowe przygotowania do zawierzenia Matce Bożej Chełmskiej, którym przyświecały słowa: Wszystko postawiłem na Maryję, prowadził ks. infułat Kazimierz Bownik, głosząc piękne katechezy nawiązujące do życia i nauczania Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Ponieważ nie wszyscy z nas mogli skorzystać z tego czasu, wydaliśmy je w formie książkowej. Są do nabycia w kawiarence w cenie 10 zł. Stanowią cegiełkę na prace prowadzone w sanktuarium. Składamy też serdeczne Bóg zapłać Sponsorowi, który sfinansował to wydawnictwo.

5. Wydaliśmy też kalendarz na przyszły 2021 rok. Jego motywem przewodnim jest ikona Matki Bożej Chełmskiej i jej kopie znajdujące się w naszym sanktuarium. Koszt wydawnictwa, które jest do nabycia w kawiarence, to 6 zł. Gorąco zachęcamy do zakupu.

6. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu Bożych łask, a wszystkim Parafianom, Gościom, Sympatykom i Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.