Ogłoszenia duszpasterskie - 15.11.2020r. - XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A

1. W najbliższy wtorek zapraszamy na 24-godzinne nabożeństwo Rozważania Męki Jezusa Chrystusa. Będzie ono trwało przed Najświętszym Sakramentem nieustanie przez dobę - od wtorku 17 listopada (rozpoczęcie o godz. 18.00 Mszą Świętą) do środy 18 listopada (zakończenie o godz. 18.00 Mszą Świętą z modlitwą o uzdrowienie). Rozważania będą rozpoczynały się równo o godzinie i będą trwały około trzydziestu minut, a kolejne pół godziny przeznaczone będzie na prywatną modlitwę w ciszy. Czas pandemii niech będzie dla nas mobilizacją, by dać coś więcej z siebie niż niedospaną noc jako osobisty dar o nawrócenie grzeszników i ustanie epidemii. Szczegóły na plakacie.

2. W środę 18 listopada zapraszamy na modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała, którą jak zawsze poprowadzi ks. Krzysztof Kralka. Rozpocznie ją o godz. 17.15 Nowenna do Matki Bożej Chełmskiej. Intencje modlitwy możemy składać w zakrystii lub do puszek. O godz. 18.00 Msza św. sprawowana w intencjach złożonych na kartkach, a po niej przed Najświętszym Sakramentem modlitwa o uzdrowienie.

3. Planowana na czwartek na godz. 18.00 konferencja rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. zostaje odwołana. Ta forma konferencji w późniejszym czasie zostanie zamieniona na indywidualne spotkania ks. Proboszcza z każdą rodziną.

4. Przyszła niedziela - Chrystusa Króla – jest już ostatnia w roku liturgicznym. Dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.30. Zachęcamy do przyniesienia ze sobą flag wykonanych samodzielnie albo z pomocą rodziców.

5. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na bieżące prace remontowo – budowlane prowadzone w naszym sanktuarium. Trwa renowacja tabernakulum. Wszystkim Ofiarodawcom i za ofiary złożone osobiście, do puszki lub przelane na konto parafialne składamy serdeczne Bóg zapłać! W każdą środę modlimy się za Ofiarodawców podczas Mszy św. o godz.18.00.

6. Przy wyjściu z bazyliki możemy zaopatrzyć się w kalendarze na przyszły rok.

7. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, wszystkim zaś Parafianom, Gościom, Sympatykom i Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.