Ogłoszenia duszpasterskie - 22.11.2020r. - NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA

1. W Uroczystość Chrystusa Króla w naszej ojczyźnie przeżywamy czwartą rocznicę Aktu Zawierzenia Polski Chrystusowi Królowi. Dziś możemy zyskać odpust zupełny, odmawiając akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.

2. Jutro o 18.00 Msza św. o łaskę poczęcia dziecka, a po nie nabożeństwo . Serdecznie zapraszamy małżonków borykających się z problemem niepłodności.

3. Za tydzień rozpoczną się Adwent i nowy rok liturgiczny, który będziemy przeżywali pod hasłem Zgromadzeni na świętej wieczerzy. Pięknym przygotowaniem do Bożego Narodzenia będą poranne Msze św. maryjne, zwane roratami, sprawowane o godz. 6.00 od poniedziałku 30 listopada we wszystkie dni powszednie. Dzieci zapraszamy na roraty w tym roku wyjątkowo z dorosłymi na godz. 6.00. Niestety, w tym roku z wiadomych przyczyn nie będzie kursował autobus Bazylika. W związku z tym szczególnie ważna może być pomoc sąsiedzka - jeśli wybieramy się własnym autem, pamiętajmy o innych. Serdecznie zapraszamy wszystkich. Prosimy o przychodzenie z lampionami. Jednocześnie będzie zmieniony porządek Mszy św., które będą sprawowane o godz. 6.00, 8.00 i 18.00.

4. Bóg zapłać! za ofiary składane dziś na tacę z przeznaczeniem na trwające w naszym sanktuarium prace remontowo – budowlane. Wdzięczni jesteśmy wszystkim, którzy modlitwą, dobrym słowem i wsparciem materialnym współtworzą piękno Góry Chełmskiej. W każdą środę modlimy się za dobrodziejów naszego sanktuarium.

5. Przy wyjściu z bazyliki możemy zaopatrzyć się w kalendarze na przyszły rok.

6. Wszyscy duszpasterze posługujący w sanktuarium pozdrawiają swoich parafian i sympatyków. Z przyczyn obiektywnych jesteśmy wyłączeni z posługi czynnej do najbliższego czwartku włącznie. Przez ten czas posługa będzie pełniona zgodnie z planem, a to dzięki życzliwości kapłanów z sąsiedztwa, rodaków czy gości - tak jak dzisiaj księży studentów z KUL-u. Wszystkim składamy serdeczne podziękowania. Niektóre Msze św. będziemy sprawowali w domowej kaplicy. Wszystkie będą zapowiadane i omadlane również w bazylice. Polecamy się Waszej łaskawej pamięci, w modlitwie pamiętając również o Was.

7. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a wszystkim Parafianom i Gościom szczęśliwego i zdrowego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.