Ogłoszenia duszpasterskie - 24.01.2021r. - III NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B

1. Dziś już po raz drugi z woli papieża Franciszka w całym Kościele przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego. Zachęcamy, by dzisiaj cała rodzina zgromadziła się na wspólnym czytaniu Biblii.

2. Jutro o 18.00 Msza św. o łaskę poczęcia dziecka, a po niej specjalne nabożeństwo. Serdecznie zapraszamy małżonków borykających się z problemem niepłodności.

3. Tylko do czwartku 28 stycznia potrwa adoracja Najświętszego Sakramentu w monstrancji Królowa Pokoju z Medjugorie. Matka Boża, objawiając się tam, daje nam pięć kamieni na drogę naszego nawrócenia: Eucharystię, Biblię, różaniec, post w środy i piątki wg możliwości o chlebie i wodzie oraz spowiedź raz w miesiącu. Warto w tych dniach zatrzymać się, pomyśleć i głębiej spojrzeć na swoje życie duchowe. Zapraszamy na adorację dziś w godz. od 13.00 do 16.00, w dni powszednie od 15.00 do 18.00. Początek - Koronka do Bożego Miłosierdzia, zakończenie o godz. 17.30 modlitwą różańcową. W czwartek adoracja potrwa od 15.00 do 21.00 z przerwą na Mszę św. o godz. 18.00 - usłyszymy wówczas kolejne świadectwo Mariusza Drapikowskiego, projektanta i wykonawcy monstrancji. O godz. 20.30 różaniec. Na zakończenie Apel Jasnogórski. Serdecznie zachęcamy. Skorzystajmy w tych dniach z tego szczególnego czasu modlitwy o pokój. Być może podobne wydarzenie nigdy już nie powtórzy się w naszym sanktuarium.

4. Ofiary składane dziś na tacę przeznaczone są na prace remontowo - budowlane prowadzone w sanktuarium. Bóg zapłać! również za te złożone indywidualnie, na konta parafialne czy do puszki. Powróciło już po całkowitej renowacji (pozłocenie) tabernakulum, trwa renowacja ławek. Za wszystkich ofiarodawców modlimy się każdej środy wieczorem.

5. Składając ofiarę do puszki znajdującej się przy wyjściu głównym z bazyliki, możemy wesprzeć za pośrednictwem Caritas Archidiecezji Lubelskiej poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Chorwacji. Bóg zapłać za ofiary!

6. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszego sanktuarium szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.