Ogłoszenia duszpasterskie - 31.01.2021r. - IV NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B

1. We wtorek Uroczystość Ofiarowania Pańskiego, zwana inaczej Matki Bożej Gromnicznej. Każda Eucharystia związana będzie z błogosławieństwem świec. Jest to jednocześnie Dzień Życia Konsekrowanego. Porządek Mszy św. o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Podczas Mszy św. o godz. 16.00, będziemy modlili się w intencji naszych sióstr Benedyktynek Misjonarek, zapraszamy też wszystkie osoby życia konsekrowanego żyjące i pracujące w naszym mieście jako osoby świeckie.

2. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek miesiąca. Serdecznie zapraszamy na 17.30 na modlitwę za kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej.

3. W pierwszy piątek spowiedź podczas porannych Mszy św. Po południu dzieci zapraszamy na 16.00, młodzież, kandydatów do bierzmowania i dorosłych zapraszamy od godz.17.30. Odwiedziny starszych i chorych w domach wg ustalonych dni i godzin.

4. Pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające za grzechy i bluźnierstwa przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi. Początek różaniec o 7.30 , Msza św. o godz.8.00 oraz rozważanie jednej z tajemnic różańca. Przypominamy też o możliwości odprawienia 5 pierwszych sobót miesiąca tym którzy z tej łaski nigdy jeszcze nie skorzystali. Dlaczego 5? To wynika z słów Matki Bożej przekazanych siostrze Łucji w Fatimie: „ Jest pięć rodzajów obelg i bluźnierstw wypowiadanych przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi. Obelgi przeciw Niepokalanemu Poczęciu, Przeciw Jej Dziewictwu, Przeciw Jej Bożemu Macierzyństwu, Obelgi, przez które usiłuje się wpoić w serca dzieci obojętność, wzgardę, a nawet nienawiść wobec nieskalanej Matki, Bluźnierstwa, które znieważają Maryję w Jej świętych wizerunkach”. Córko moja… oznajmij w moim imieniu, że przybędę w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia do tych wszystkich, którzy przez pięć miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą Komunię świętą, odmówią jeden Różaniec i przez piętnaście minut rozmyślania nad piętnastu tajemnicami różańcowymi towarzyszyć mi będą w intencji zadośćuczynienia. Serdecznie zapraszamy.

5. W sobotę też, różaniec dla Rycerzy Maryi Ziemi Chełmskiej. Serdecznie zapraszamy do bazyliki wszystkich mężczyzn - mężów, ojców z synami, młodzież męską. Modlitwa będzie miała następujący porządek: o godz. 8.00 Msza św., później uczestnictwo w nabożeństwie w naszym kościele, konferencja a następnie modlitwa różańcowa. Będziemy modlili się, by mężczyźni właściwie odczytywali i wypełniali swoje męskie zadania. Drodzy Bracia, niech Was nie zabraknie! Dajcie świadectwo swojej wiary i troski o ład moralny w Waszych rodzinach i naszej Ojczyźnie!

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się konferencja formacyjna dla Rodziny Żywego Różańca. Zapraszamy też osoby, które chciałyby dołączyć do tej formacji duchowej.

7. Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. Ks. kan. Malinowskiego w Chełmie prosi wszystkich ludzi dobrej woli o podarowanie 1% podatku z rozliczenia PIT. Oferuje też pomoc w bezpłatnych rozliczeniach PIT-ów, w siedzibie stowarzyszenia przy ul. Starościńskiej 4A. Szczegółowe informacje na plakacie.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej w obydwu tygodnikach są artykuły o peregrynacji do naszego sanktuarium monstrancji Królowa Pokoju z Medjugorie. Przy tej okazji serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy skorzystali z tego wyjątkowego czasu pielgrzymując na wspólną czy indywidualną modlitwę.

9. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszego sanktuarium szczęśliwego i zdrowego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.