Ogłoszenia duszpasterskie - 18.04.2021r. - III NIEDZIELA WIELKANOCNA ROK B

1. Od 13 lat w Kościele w Polsce Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II promuje inicjatywę przeżywania III Niedzieli Wielkanocnej i następującego po niej tygodnia jako Niedzieli Biblijnej i Tygodnia Biblijnego. To także Dzień Narodowego Czytania Pisma Świętego. Motywem przewodnim są słowa: Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie. (J 6,35). Nawiązują one do tematu całego roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce, w którym rozważa się tajemnicę Eucharystii jako Wieczerzy Pańskiej. Przed ołtarzem wyeksponowana jest księga Pisma Świętego. Zachęcamy do indywidualnej lektury i w tym tygodniu szczególnie do częstszego sięgnięcia do Słowa Życia.

2. W środę serdecznie zapraszamy na modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Kralki. Początek - Nowenna do Matki Bożej Chełmskiej - o godz. 17.15. Intencje modlitewne i ofiarę możemy składać do skrzynki intencji lub w zakrystii.

3. W tym roku przypada 370. rocznica bitwy pod Beresteczkiem. Król Jan Kazimierz przed zwycięskim starciem z wojskiem tatarsko - kozackim modlił się przed cudowną Ikoną Matki Bożej Chełmskiej. Srebrne antepedium, które znajduje się w ołtarzu głównym, przedstawia właśnie to wydarzenie. W tym tygodniu zostanie ono przewiezione do pracowni konserwatorskiej. Środki na konserwację przydzielił Wojewódzki Konserwator Zabytków w Lublinie. Powrót antepedium przewidziany jest w lipcu.

4. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na prace remontowo - budowlane prowadzone w naszym sanktuarium.

5. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, wszystkim zaś Parafianom, Gościom i Sympatykom naszego sanktuarium szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.