Ogłoszenia duszpasterskie - 28.11.2021r. - I NIEDZIELA ADWENTU ROK C

1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Przeżyjemy go pod hasłem: Posłani w pokoju Chrystusa.

2. Maryja jest Królową Adwentu. Ciesząc się, że jesteśmy w Jej sanktuarium, zachęcamy do obchodzenia na kolanach obrazu Matki Bożej Chełmskiej. Może to być jedna z naszych adwentowych praktyk.

3. Pięknym przygotowaniem do Bożego Narodzenia będą poranne Msze św. maryjne, zwane roratami, sprawowane o godz. 6.00 od jutra we wszystkie dni powszednie. Tematem homilii będzie Droga do Betlejem. Każdego dnia będziemy duchowo pielgrzymowali do Ziemi Świętej, odwiedzając poszczególne miejsca od Nazaretu aż do Betlejem. Ze względu na pandemię w tym roku, podobnie jak w ubiegłym, dzieci zapraszamy na roraty z dorosłymi na godz. 6.00 dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki. Prosimy je o przynoszenie ze sobą za każdym razem serduszka ze swoim imieniem i nazwiskiem, które wykorzystane zostaną w losowaniu figury Matki Bożej Niepokalanej. Dziecko, które wylosuje, zabiera figurę do domu, by razem z rodzicami i rodzeństwem wspólnie się modlić, i przynosi ją na następne roraty. Na koniec spośród dzieci uczestniczących w tym nabożeństwie maryjnym zostanie wylosowane jedno, które zabierze figurę Maryi na zawsze do siebie. Jeśli wybieramy się własnym autem, pamiętajmy o innych. Serdecznie zapraszamy wszystkich. Prosimy o zabranie ze sobą lampionów i zachowanie ostrożności, by nie pozalewać woskiem nowych siedzisk.

4. Jeszcze tylko dziś i jutro zapraszamy na modlitwę Duchowa obrona granic Ojczyzny - wielka nowenna o pokój i błogosławieństwo dla Polski z bł. Prymasem Tysiąclecia. Cieszymy się z bardzo wysokiej frekwencji. Jeśli jeszcze ktoś nie uczestniczył w tej modlitwie, a zależy mu na pokoju w naszej Ojczyźnie, powinien koniecznie skorzystać z takiej okazji.

5. Przed bazyliką, podobnie jak w ubiegłą niedzielę, młodzież z Ruchu „Światło – Życie” rozprowadza zdrapki. Zachęcamy do ich nabycia.

6. Jutro zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Chcemy w tym roku, by dotarły do naszych rodzin dzięki zaangażowaniu parafian. Proponujemy, by do kancelarii bądź do zakrystii zgłaszały się osoby - przedstawiciele bloków czy ulic, na których są domy jednorodzinne - by zabrać opłatek dla ich mieszkańców. Zaangażujmy się w tę posługę, aby każda rodzina mogła otrzymać poświęcony opłatek. Jeśli przy tej okazji zechcemy złożyć ofiarę, to zostanie ona przeznaczona na wykonanie Ołtarza Adoracji Najświętszego Sakramentu.

7. We wtorek o godz.18.00 będzie sprawowana trzecia Msza św. w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

8. W tym tygodniu wypadają pierwsze dni miesiąca. W czwartek na godz. 17.30 zapraszamy na modlitwę za powołanych do Służby Bożej. W piątek spowiedź w bazylice podczas porannych Mszy św., a od godz. 16.00 zapraszamy dzieci, dla których o godz, 16.30 Msza św., a od godz. 17.30 młodzież i dorosłych. Odwiedziny chorych zgodnie z planem. Będzie to jednocześnie spowiedź przedświąteczna.

9. W pierwszą sobotę o godz. 7.30 odprawiony zostanie różaniec, o godz. 8.00 Msza św., po niej zaś piętnastominutowe rozważanie jednej z tajemnic różańcowych.

10. W naszym mieście już od dwóch lat mężczyźni – Rycerze Maryi – uczestniczą w nabożeństwie Różaniec Mężczyzn ulicami miasta. W najbliższą sobotę, 4 grudnia, serdecznie zapraszamy do bazyliki wszystkich mężczyzn - mężów, ojców, samotnych w każdym wieku. Modlitwa będzie miała następujący porządek: o godz. 8.00 Msza św., później uczestnictwo w nabożeństwie w naszym kościele, konferencja, a następnie modlitwa różańcowa jako wynagrodzenie za grzechy wszystkich stanów w naszym narodzie oraz wszelkie akty profanacji, przekleństw na ustach wielu Polaków. Naszym obowiązkiem jest wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu Matki Bożej za grzechy polskich kobiet i mężczyzn, a szczególnie ojców, a także dążenie do wypełnienia Ślubów Jasnogórskich Narodu Polskiego. Tak jak nasi przodkowie, którzy obronili swoje rodziny i świat chrześcijański, tak my dzisiaj jesteśmy wezwani do obrony rodziny, wiary i Kościoła Katolickiego pod sztandarami Naszej Królowej. Naszą najpotężniejszą bronią jest Różaniec Święty i wypełnienie warunków, jakie objawiła Najświętsza Maryja Panna w Fatimie. Drodzy Bracia, niech Was nie zabraknie! Dajcie świadectwo swojej wiary i troski o ład moralny w Waszych rodzinach i w Ojczyźnie. Godnie uczcijmy 2. rocznicę naszej męskiej modlitwy.

11. W niedzielę za tydzień z racji św. Barbary, o godz. 9.00 będziemy modlili się w intencji naszej Chełmskiej Cementowni Cemex.

12. Konferencja dla Rodziny Żywego Różańca za tydzień po Mszy św. o godz. 9.00.

13. W następną niedzielę odbędzie się kiermasz bożonarodzeniowy przygotowany przez członków wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca. Dochód z ręcznie wykonanych ozdób przeznaczony będzie na wsparcie Chełmskiego Centrum Ewangelizacji.

14. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożych łask. Wśród nich jest nasz ks. Proboszcz. We wtorek na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. w Jego intencji. Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszego sanktuarium życzymy szczęśliwego oraz zdrowego tygodnia po opieką Matki Bożej Chełmskiej.