Ogłoszenia duszpasterskie - 05.12.2021r. - II NIEDZIELA ADWENTU ROK C

1. Cieszymy się, że w pierwszym tygodniu Adwentu dużo osób uczestniczyło w roratach o godz. 6.00. Życzymy wytrwałości do końca i zapraszamy kolejne, które być może nigdy jeszcze w tej modlitwie nie uczestniczyły. Dzieci zapraszamy dwa razy w tygodniu we wtorek i czwartek również na godz. 6.00. Wtedy przychodzimy z papierowym serduszkiem ze swoim imieniem i nazwiskiem. Prosimy wszystkich o przynoszenie lampionów.

2. Dzisiejsza niedziela jest Dniem Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Ogarniamy modlitwą naszych braci i siostry.

3. Dziś przed bazyliką odbywa się kiermasz bożonarodzeniowy przygotowany przez członków Wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca. Dochód z ręcznie wykonanych ozdób przeznaczony będzie na wsparcie Chełmskiego Centrum Ewangelizacji. Są też rozdawane ulotki informujące o idei i działaniach Centrum.

4. Jutro od godz. 16.00 w kancelarii parafialnej będzie przyjmował prawnik. Osoby zainteresowane zapraszamy!

5. Jutro również bezpośrednio po Mszy św. wieczorem zapraszamy na spotkanie w domu parafialnym Radę Parafialną.

6. W środę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6.00, 9.00, 16.00 i 18.00. O godz. 12.00 Godzina Łaski Maryi. Zapraszamy do bazyliki na wspólną modlitwę. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się uroczyste zawierzenie w macierzyńską niewolę Maryi osób, które przez ostatnie rekolekcje, trwające 33 dni, przygotowywały się do tego wydarzenia. Oczywiście na odnowienie zawierzenia zapraszamy też tych, którzy już wcześniej oddali się w macierzyńską niewolę miłości Maryi. Osoby, które będą odnawiały bądź dokonywały po raz pierwszy aktu oddania Jezusowi Chrystusowi przez Niepokalane Serce Maryi prosimy o przyniesienie własnoręcznie napisanego tekstu oddania, który można znaleźć na stronie internetowej www.oddanie33.pl.

7. W środę o godz. 10.15 odprawiona zostanie Msza św. jubileuszowa, dziękczynna połączona z aktem zawierzenia Matce Bożej Chełmskiej w 15. rocznicę istnienia firmy TSL Sp. z o.o. Zapraszamy!

8. W środę również podczas Mszy św. o godz.16.00 błogosławieństwo medalików dla dzieci klas III.

9. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na uwielbienie Jezusa w Najświętszym Sakramencie połączone z premierą nowej płyty zespołu Good God. Album zawiera pieśni uwielbienia, które będą wykonywane podczas nabożeństwa.

10. W czwartek na godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie Parafialny Zespół Caritas.

11. W sobotę podczas Mszy św. o godz. 17.00 będziemy modlili się w intencji ks. Damazego w dniu jego imienin. Serdecznie zapraszamy!

12. W przyszłą niedzielę rozpoczynają się rekolekcje adwentowe, które potrwają do środy włącznie. Poprowadzi je o. dr Mariusz Słowik, gwardian z Niepokalanowa. Tak zorganizujmy sobie czas, by uczestniczyć w tych ćwiczeniach duchowych oraz skorzystać ze spowiedzi. Program rekolekcji znajduje się na stronie internetowej parafii i tablicach ogłoszeń, w gazetce oraz wyłożony jest na stolikach przy wyjściu. Podczas tegorocznych rekolekcji zostaną wprowadzone do naszego sanktuarium relikwie św. Maksymiliana. Będzie to w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.00. Zapraszamy!

13. W poniedziałek w czasie rekolekcji kapłani odwiedzą z posługą sakramentalną chorych w domach. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii.

14. Podczas rekolekcji Parafialny Zespół Caritas będzie też rozprowadzał świece na stół wigilijny.

15. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy pobrali już poświęcone opłatki, by zanieść je swoim sąsiadom w blokach czy w domach jednorodzinnych. Zachęcamy kolejne osoby - przedstawicieli bloków czy ulic, na których są domy jednorodzinne - by zabrały opłatek dla ich mieszkańców. Zaangażujmy się w tę posługę! Opłatki możemy odbierać z sali różańcowej w czasie pracy kancelarii lub po Mszach św.

16. Nasze antepedium znów opuściło bazylikę. Tym razem na wystawę do Muzeum Narodowego w Lublinie.

17. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożych łask, a wszystkim Parafianom, Sympatykom, Pielgrzymom i Gościom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.