Ogłoszenia duszpasterskie - 12.12.2021r. - III NIEDZIELA ADWENTU ROK C

1. Dziś rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które prowadzi o. dr Mariusz Słowik – gwardian z Niepokalanowa. Potrwają do środy włącznie. Program rekolekcji dostępny jest na stronie internetowej parafii, na tablicach ogłoszeń oraz w gazetce W Sercu Maryi. Warto przypomnieć, że dziś porządek niedzielny Mszy św., a kapłani nie pełnią posługi w konfesjonałach. Od jutra nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas Mszy św. w następującym porządku: godz. 6.00, 8.00, 10.00, 16.00, 18.00 i 19.30. Nie będzie oddzielnych spotkań dla dzieci i młodzieży. Osobom, które z różnych powodów nie mogą uczestniczyć osobiście w naukach rekolekcyjnych, przypominamy, że z naszego sanktuarium prowadzona jest transmisja online.

2. Ze spowiedzi można skorzystać w czasie rekolekcji we wtorek i środę - w trakcie rorat o godz. 6.00 i o godz.8.00, w pozostałych spotkaniach na pół godziny przed każdą Mszą św. Pamiętajmy o swoich krewnych i sąsiadach, którym nie po drodze jest do kościoła. Zaprośmy także i ich. Kapłani będą służyli nam w konfesjonałach. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie godziny przed świętami. Trudno je bowiem przeżyć po chrześcijańsku, jeśli nie mamy przeszkód, a nie jesteśmy w stanie łaski uświęcającej.

3. Parafialny Zespół „Caritas” rozprowadza świece na stół wigilijny. Zapraszamy do ich nabycia. Są w cenie małe 8 zł, duże 18 zł

4. W kawiarence są do nabycia Rozważania na każdy dzień na rok 2022.

5. Wzrosła cena tygodnika Niedziela. Obecnie 8 zł.

6. Jutro o godz. 9.00 sprawowana będzie Eucharystia w 40 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Zapraszamy.

7. Jutro od godz. 9.00 odwiedziny chorych i starszych w domach. Prosimy o zgłaszanie tych osób dziś w zakrystii.

8. W środę na zakończenie rekolekcji zapraszamy na modlitwę uzdrowienia duszy i ciała, którą poprowadzi ks. Krzysztof Kralka. Rozpocznie się ona o godz. 17.15 Nowenną do Matki Bożej Chełmskiej, intencje modlitewne możemy składać do puszki lub w środę bezpośrednio do zakrystii. Następnie o godz. 18.00 odprawiona zostanie Msza św., a po niej, ok. godz. 19.00, modlitwa przed Najświętszym Sakramentem z prośbą o uzdrowienie duszy i ciała.

9. Nowenna do Bożego Narodzenia śpiewana będzie od czwartku o godz. 17.40.

10. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.30 pobłogosławione zostaną figurki Dzieciątka Jezus oraz szopki, które będą dekorowały wnętrza naszych domów. Prosimy dzieci i dorosłych o ich przyniesienie.

11. Również o godz. 10.30 będzie wprowadzenie do posługi nowych ministrantów.

12. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy pobrali już poświęcone opłatki indywidualnie, by zanieść je swoim sąsiadom w blokach czy w domach jednorodzinnych. Jeszcze trochę do rozniesienia zostało. Zaangażujmy się w tę posługę! Opłatki możemy odbierać w sali różańcowej w czasie pracy kancelarii lub po Mszach św. nawet dziś.

13. W tym roku w porozumieniu z ks. Dyrektorem Caritas naszej Archidiecezji chcemy przy naszym sanktuarium zorganizować Wigilię dla osób samotnych, ubogich oraz bezdomnych z całego miasta i okolicy. Odbędzie się ona 24 grudnia o godz. 10.00. Będzie w niej uczestniczył ks. bp Józef Wróbel. Ze względu na ostatnie ograniczenia związane z pandemią planowana jest na zewnątrz przy zewnętrznej szopce przy dzwonnicy. Jeśli warunki pogodowe będą trudne, pomyślimy o innym rozwiązaniu. Serdecznie zapraszamy! Wtedy też będą rozdawane paczki świąteczne. Potrzebni będą wolontariusze do pomocy. Jeśli by ktoś chciał posłużyć prosimy o zgłaszanie się do ks. Proboszcza.

14. W Wigilię podczas Mszy św. o godz. 8.00 będziemy modlili się za wszystkich Parafian zmarłych w ostatnim roku. Serdecznie zapraszamy ich bliskich. Imiona tych zmarłych będziemy wymieniali 15 minut przed Eucharystią. Przy ołtarzu będą płonęły znicze symbolizujące obecność naszych bliskich, po Mszy św. rodziny zabiorą je i zaniosą na mogiły.

15. Również Chełmskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych organizują „ Wieczerzę Wigilijną w każdym domu”. Szczegóły znajdziemy na plakacie na tablicy ogłoszeń.

16. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, wszystkim zaś Parafianom i Sympatykom owocnego czasu rekolekcji oraz zdrowego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.