Ogłoszenia duszpasterskie - 19.12.2021r. - IV NIEDZIELA ADWENTU ROK C

1. Trwa Nowenna przed Bożym Narodzeniem. Codziennie o godz. 17.40, a w Wigilię pół godziny przed Pasterką.

2. Bóg zapłać! wszystkim osobom, które roznosiły opłatki.

3. Dziś ministranci za dobrowolną ofiarę rozprowadzają przed bazyliką sianko na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na formację ministrantów.

4. Zespół Parafialny Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny.

5. We wtorek o godz.18.00 Msza św., a następnie modlitwa przed Najświętszym Sakramentem o dar poczęcia dla małżeństw borykających się z problemem niepłodności. Zapraszamy.

6. W środę o godz. 19.00 konferencja do rodziców i chrzestnych.

7. Do czwartku od godz. 17.30 oczekujemy w konfesjonałach na wszystkich, którzy jeszcze z różnych powodów nie zdążyli się wyspowiadać.

8. W piątek ostatnie w tym roku roraty. Serdecznie zapraszamy!

9. Na Mszę św. o godz. 8.00 zapraszamy wszystkie rodziny, które w tym roku pożegnały swoich bliskich. O godz. 7.45 czytane będą imiona zmarłych. Przed ołtarzem będą płonęły znicze symbolizujące obecność naszych bliskich. Po Eucharystii rodziny zabiorą je i zaniosą na groby tych, których po raz pierwszy zabraknie przy stole wigilijnym i na święta.

10. Wigilia dla osób samotnych, ubogich oraz bezdomnych z całego miasta i okolicy odbędzie się 24 grudnia o godz. 10.00. Będzie w niej uczestniczył ks. bp Józef Wróbel. Serdecznie zapraszamy! Wszystkich, którzy zgłosili się jako wolontariusze zapraszamy do pomocy w piątek na godz. 8.30.

11. Wieczorem wieczerza wigilijna w naszych domach. Postarajmy się, aby nasze świętowanie miało charakter prawdziwie religijny. Niech nie zabraknie wspólnej modlitwy, czytania Ewangelii, łamania się opłatkiem, rodzinnego kolędowania, może wyciągnięcia ręki do zgody. Odłóżmy telefony komórkowe, wyłączmy telewizory, komputery – niech to będzie czas dla rodziny! W same święta niech w centrum znajdzie się udział we Mszy św. i budowanie jedności rodzinnej.

12. O godz. 24.00 zapraszamy na Pasterkę.

13. W sobotę uroczystość Bożego Narodzenia. W drugi dzień świąt obchodzimy Święto św. Szczepana. Ponieważ w tym roku przypada ono w niedzielę, a zwykle w pierwszą niedzielę po Bożym Narodzeniu jest uroczystość Świętej Rodziny, najbliższa niedziela poświęcona będzie Świętej Rodzinie. Podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo indywidualne i rodzin.

14. W poniedziałek Święto św. Jana. Msze św. w bazylice o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Podczas każdej Mszy św. będzie błogosławione wino. Prosimy, by przynieść swoje.

15. Zwykle po świętach były odwiedziny naszych Parafian, czyli wizyta duszpasterska z modlitwą błogosławieństwa. W związku z trudnym czasem pandemii nasz ks. Arcybiskup wydał dekret w sprawie jej przebiegu, podając dwie możliwości: albo zapraszanie rodzin do parafii na wspólną modlitwę i Mszę św. - podobnie jak w roku ubiegłym, albo odwiedziny przez kapłanów poszczególnych rodzin na ich zaproszenie. Osoby roznoszące opłatki prosiliśmy, by pytały, czy rodzina chce zaprosić kapłana. Zdecydowana większość takie życzenie wyraziła. Jesteśmy wdzięczni za zaproszenie. Oczywiście wszystko w wolności. Jeśli ktoś ma obawy czy przeżywa jakiś lęk, proszę być spokojnym i nie mieć wyrzutów sumienia, że kapłana w tym roku nie przyjmie. Ufamy, że za rok będzie lepiej. Jeśli ktoś w tym czasie będzie przeziębiony czy zachoruje na COVID-19, a wcześniej zaprosił kapłana, dla dobra własnego i innych powinien o tym poinformować, wtedy nasza wspólna modlitwa odbędzie się w innym terminie. Wstępnie planujemy wizytę po 9 stycznia. Chyba że Opatrzność będzie miała inne plany. Będziemy na bieżąco informować. Oczywiście będzie również wspólna modlitwa w kościele dla rodzin, które wybiorą pierwszą możliwość przebiegu wizyty.

16. W przyszłą niedzielę w Parafii pw. św. Rodziny odpust. Suma o godz. 12.00. Ks. Proboszcz serdecznie zaprasza.

17. Podczas Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się uroczystość zakończenia Duchowej Adopcji Poczętego Dziecka. Osoby, które podjęły ten dar modlitwy, prosimy, by przybyły ze świecami.

18. Chełmskie Centrum Ewangelizacji zaprasza na weekendowe rekolekcje dla kobiet w każdym wieku i powołaniu - kurs Maria Magdalena. Odbędą się w dn. 14 – 16 stycznia 2022 r. To czas odkrywania piękna swojej kobiecości i wartości w Bogu. Koszt: 80 zł. Zapisy na ten kurs oraz na inne kursy na stronie www.chce.info.

19. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu Bożych łask, a wszystkim Parafianom, Gościom oraz Sympatykom szczęśliwych świąt Bożego Narodzenia i udanego tygodnia.