Ogłoszenia duszpasterskie - 26.12.2021r. - ŚWIĘTO ŚW. RODZINY ROK C

1. Wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeżywania przez nas świąt składamy serdeczne Bóg zapłać. Państwu Andrzejowi Czapla i Jadwidze Kozieł za ofiarowanie choinek, Siostrze Julicie za dekoracje kościoła i troskę o przygotowanie obydwu szopek. Dziękujemy Leszkowi Dybale, Krzysztofowi Krasowskiemu, Władysławowi Skrzydłowskiemu, Jakubowi Pożarowszczykowi i Dominikowi Bitnerowi, Panom Organistom, chórowi i służbie liturgicznej elektrykom Wiesławowi i Tadeuszowi Krawczyńskim.

2. Bóg zapłać też Zespołowi Caritas i wszystkim wolontariuszom, którzy pomagali w przebiegu Wigilii Miłosierdzia w naszym sanktuarium.

3. Taca dzisiejsza przeznaczona jest w całości na KUL.

4. Jutro święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Msze św. w o 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo i podawanie wina. Prosimy by mieć swoje. Po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich do bazyliki na rodzinne kolędowanie przy szopce.

5. W piątek ostatni dzień roku kalendarzowego. Na godz. 17.00 zapraszamy do bazyliki na nabożeństwo dziękczynne za kończący się rok, a o godz. 17.30 Mszę św. z podsumowaniem życia duchowego i materialnego parafii. Na ten dzień ks. Arcybiskup udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych.

6. W sobotę pierwszy dzień nowego roku i Uroczystość św. Bożej Rodzicielki. Porządek Mszy św. tak jak w niedzielę. Zamiast homilii podczas każdej Mszy św. będziemy uczestniczyć w nabożeństwie eucharystycznym. Jest to jednocześnie pierwsza sobota miesiąca. Jeśli jesteśmy w stanie łaski uświęcającej nie ma potrzeby spowiedzi, wystarczy przyjąć Komunię św. w intencjach wynagradzających Niepokalanemu Sercu Maryi. Nabożeństwo pierwszosobotnie będzie po Mszy św. o godz. 7.00. Zapraszamy na nie też Rycerzy Maryi. Nie będzie w tym dniu modlitwy różańcowej na ulicach miasta.

7. W przyszłą niedzielę zapraszamy na koncert - Świąteczny Wieczór Kolęd. Wykonawcami będą młodzi artyści Ziemi Chełmskiej. Koncert odbędzie się w bazylice o godz. 17.00.

8. Wizytę duszpasterską planujemy po 9 stycznia. Odwiedzimy, jeśli nie będzie przeszkód związanych z pandemią, wszystkie rodziny, które zaprosiły kapłanów podczas roznoszenia opłatków i wszystkich, którzy mają takie życzenie a nie zgłaszali wcześniej tego. Wszystkich, którzy chcą przyjąć kapłana w swoim domu z modlitwą błogosławieństwa prosimy by uchylić drzwi w tym czasie kiedy będziemy w danym bloku, czy kamienicy, a w domach prywatnych prosimy o uchylenie furtki lub wyjście po kapłana. Szczegóły podamy za tydzień.

9. Na przyszły rok w sierpniu w dniach 9-17, planowana jest z naszego sanktuarium 9-cio dniowa pielgrzymka do Gruzji i Armenii. Koszt 4,5 tys. złotych i 140 $. Program podany jest na stronie internetowej parafii. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt.

10. Solenizantom, Parafianom i Sympatykom życzymy zdrowego i szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.