Ogłoszenia duszpasterskie - 02.01.2022r. - II NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU ROK C

1. Dziś na godz. 17.00 zapraszamy na Świąteczny Koncert Kolęd w wykonaniu młodzieży ziemi chełmskiej. Wystąpią: ks. Damazy Soja – organy, Dariusz Kwietniewski – pianino, Patrycja Wilgos - alt/akordeon, Martyna Poleszak – sopran/skrzypce, Dominik Bitner - bas/baryton. Zapraszamy!

2. Wspólnocie Oaza Dorosłych, formującej się przy naszym sanktuarium, składamy serdeczne podziękowania za pięć lat redagowania i wydawania parafialnej gazetki W Sercu Maryi. Bóg zapłać! Państwu Zbigniewowi Hander, Marcinowi Kobelskiemu i Małgorzacie Lipczyńskiej.

3. W poniedziałek od godz. 16.00 w kancelarii parafialnej porad będzie udzielał prawnik. Zapraszamy!

4. Są jeszcze paczki żywnościowe dla potrzebujących. Można je odbierać w środę od godz. 16.00 w bibliotece w podcieniach. Zespół Caritas zaprasza.

5. W czwartek uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Porządek Mszy św. tak jak w niedzielę. Na zakończenie każdej Eucharystii kapłan będzie błogosławił kadzidło i kredę. Zabierzmy je ze sobą. Kredą oznaczmy drzwi naszych domów, wypisując imiona Mędrców, a kadzidło spalmy jako wyraz naszej gotowości do oddawania czci Bogu.

6. W czwartek już po raz dwunasty w naszym mieście wyruszy Orszak Trzech Króli pod hasłem: „Dzień dziś wesoły,” W związku z panującą epidemią podobnie jak w ubiegłym roku nie będzie przemarszu ulicami miasta i barwnego orszakowego korowodu. Uroczystość odbędzie się w kościele pw. Rozesłania Św. Apostołów. Rozpocznie się o godz. 12.00 Mszą św. z udziałem Świętej Rodziny, trzech monarchów, aniołów, pasterzy i dzieci w koronach na głowach.

7. W naszym, sanktuarium również po Mszy św. o godz. 12.00 młodzież z Ruchu Światło – Życie zaprasza na jasełka.

8. Taca zebrana w czasie uroczystości Trzech Króli przeznaczona jest na Krajowy Fundusz Misyjny.

9. W pierwszy czwartek miesiąca będziemy modlili się za wszystkich powołanych do służby kapłańskiej i zakonnej, a także o nowe powołania oraz za osoby modlące się za powołanych.

10. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź w bazylice podczas porannych Mszy św. oraz od godz. 16.00 dla dzieci, a od godz. 17.30 dla młodzieży i dorosłych. Kapłani odwiedzą chorych w domach.

11. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy w poniedziałek 10 stycznia. Odwiedzimy z modlitwą błogosławieństwa domu wszystkie rodziny, które zgłosiły wolę przyjęcia kapłanów, oraz te które tego nie uczyniły, a również tego pragną. Znakiem gotowości zaproszenia duchownego niechaj będą uchylone drzwi mieszkań w blokach czy furtki w domach jednorodzinnych. Jeśli w naszym sąsiedztwie są osoby starsze czy chore, które również pragną przyjąć kapłana, prosimy sąsiadów albo bliskich o umożliwienie im tego spotkania. Gdyby zdarzyło się tak, że ktoś zaprosił wcześniej kapłana, a w dniu wizyty jest chory (przeziębienie czy covid), prosimy o wcześniejsze poinformowanie. Naszą wspólną modlitwę błogosławieństwa domu przełożymy wówczas na inny czas. Chcemy też prosić wszystkich, którzy zawsze podejmowali kapłanów poczęstunkiem, aby w tym roku zrezygnowali z tej formy gościnności. Zechciejmy wszyscy zachować reżim sanitarny, rezygnując na przykład z podawania sobie rąk. Na zakończenie wizyty duszpasterskiej w parafii zapraszamy wszystkie rodziny, które wybrały drugą formę wizyty duszpasterskiej, do kościoła na Mszę św. z błogosławieństwem. Szczegółowy plan wizyty podamy jeszcze w tym tygodniu na stronie internetowej parafii, a w przyszłą niedzielę w gazetce parafialnej.

12. Przy wyjściu z bazyliki umieszczone są kalendarze sanktuaryjne na przyszły rok. Zachęcamy do ich nabywania. Cena 6 zł.

13. Chełmskie Centrum Ewangelizacji zaprasza na weekendowe rekolekcje dla kobiet w każdym wieku i powołaniu - kurs Maria Magdalena. Odbędą się w dn. 14 – 16 stycznia 2022 r. To czas odkrywania piękna swojej kobiecości i wartości w Bogu. Koszt: 80 zł. Zapisy na ten kurs oraz na inne kursy na stronie: www.chce.info.

14. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a Gościom, Parafianom i Sympatykom naszego sanktuarium wszelkiego dobra w nowym 2022 roku.