Ogłoszenia duszpasterskie - 09.01.2022r. - NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO ROK C

1. Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego jest ostatnią okresu Bożego Narodzenia. Rozpoczyna się okres zwykły - tradycyjnie ze śpiewaniem kolęd będziemy trwali do 2 lutego do święta Ofiarowania Pańskiego. Pomódlmy się dziś w duchu dziękczynienia za otrzymany chrzest i za kapłana, którym posłużył się Bóg, by uczynić nas swymi dziećmi. Zachęcamy, by podejść do chrzcielnicy i przeżegnać się wodą chrzcielną.

2. Zapraszamy do kawiarenki, tam możemy nabyć rozważania na każdy dzień, oraz w dobrym towarzystwie zjeść dobre ciastko.

3. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Gruzji i Armenii w dniach 9 - 17 sierpnia. Osoby zainteresowane odsyłamy po informacje do zakrystii i kancelarii parafii oraz na naszą stronę internetową.

4. Chełmskie Centrum Ewangelizacji zaprasza na weekendowe rekolekcje dla kobiet w każdym wieku i powołaniu - kurs Maria Magdalena. Odbędą się w dn. 14 – 16 stycznia. To czas odkrywania piękna swojej kobiecości i wartości w Bogu. Koszt: 80 zł. Zapisy na ten kurs oraz na inne kursy na stronie: www.chce.info.

5. Trwa zbiórka makulatury na cele charytatywne. Kontener znajduje się za budynkiem pobazyliańskim. Przypominamy, że obecnie każdy przywozi ją indywidualnie, bo parafia nie prowadzi akcji zbierania tego surowca w mieście.

6. W naszym mieście działa od 22 grudnia jadłodzielnia, umieszczona na Targowisku Miejskim przy ul. ks. Popiełuszki - wejście przy sklepie ogrodniczym. Czynna jest od poniedziałku do soboty w godzinach od 6.00 do 18.00. Korzystać z niej mogą wszyscy, jak i wszyscy mogą dostarczać tam gotowych produktów, zabezpieczonym przed zepsuciem. Szczegówy na plakacie, na tablicy ogłoszeń.

7. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a Gościom, Parafianom i Sympatykom naszego sanktuarium udanego tygodnia.

8. Jutro rozpoczynamy wizytę duszpasterską - od poniedziałku do piątku od godz. 16.00, w sobotę od godz. 9.00 i po południu od godz. 14.00. Program wizyty na dwa tygodnie znajduje się na stronie internetowej parafii oraz w gazetce parafialnej. Jeśli nie mamy wody świeconej w domu, można ją zabrać z kościoła. Naczynie znajduje się przy wejściu do zakrystii. Gdyby się nie udało, proszę przygotować wodę w domu i poinformować kapłana, że jest nieświęcona. Jeśli przez ostatnie dwa lata zaszły jakieś zmiany w naszych domach co do osób zamieszkujących, prosimy również o informację w tym czasie kiedy kapłan będzie w naszym domu. Przypominamy, że parafianinem jest osoba mieszkająca ponad trzy miesiące w parafii i niekoniecznie zameldowana. Dlatego mieszkający na stancji są też naszymi parafianami. Jeśli ktoś nie mieszka ponad trzy miesiące na terenie parafii, a jest tylko zameldowany nie jest wtedy parafianinem danej parafii, lecz tam gdzie mieszka. (z wyjątkiem studentów i osób wyjeżdżających sezonowo do pracy za granicę). Znakiem gotowości zaproszenia duchownego niechaj będą uchylone drzwi mieszkań w blokach czy furtki w domach jednorodzinnych albo zawieszona na klamce lub drzwiach kartka. Jeśli w naszym sąsiedztwie są osoby starsze czy chore, które również pragną przyjąć kapłana, prosimy sąsiadów albo bliskich o umożliwienie im tego spotkania. Gdyby zdarzyło się tak, że ktoś zaprosił wcześniej kapłana, a w dniu wizyty jest chory (przeziębienie czy COVID-19,czy jesteśmy na kwarantannie), prosimy o wcześniejsze poinformowanie. Naszą wspólną modlitwę błogosławieństwa domu przełożymy wówczas na inny czas. Na zakończenie wizyty duszpasterskiej w parafii zapraszamy wszystkie rodziny, które wybrały drugą formę wizyty duszpasterskiej, do kościoła na Mszę św. z błogosławieństwem. Oto program wizyty na najbliższy tydzień.