Ogłoszenia duszpasterskie - 06.03.2022r. - I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU ROK C

1. Rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym każdej niedzieli o godz. 17.00 – temat rozważań brzmi: Sumienie ruszyło pod krzyżem. Droga krzyżowa w każdy piątek dla dzieci o godz. 16.00 i dla dorosłych o godz. 17.00. Pamiętajmy, że w centrum naszego życia religijnego jest Eucharystia. Jeśli tylko czas pozwoli, pozostańmy na niej po drodze krzyżowej.

2. Zachęcamy też do podjęcia abstynencji na czas Wielkiego Postu lub na dłuższy okres. Księga abstynencji wyłożona jest na stoliku z prasą przy wyjściu głównym. Jednocześnie osobom zdrowym proponujemy post o chlebie i wodzie jako dar w intencji ochrzczonych a niepraktykujących oraz o dobre owoce rekolekcji.

3. Dziś promocja nowej książki ks. Pawła Gołofita pt. Przemień pustkę w przestrzeń. Historia Gedeona. Autor ukazuje w niej, jak Bóg to, co jest w nas słabe i niechciane, przemienia w przestrzeń, która przynosi zwycięstwo. Książka będzie dostępna przy wyjściu po każdej Mszy św. Serdecznie gratulujemy Autorowi!

4. W zakrystii przyjmowane są ofiary na potrzeby dekoracji grobu Pana Jezusa i ołtarza. Ofiary można skłądać drogą elektroniczną, w tytule przelewu prosimy o wskazanie przeznaczenia środków.

5. Pamiętajmy w naszych osobistych modlitwach, również o ustanie wojny na Ukrainie.

6. W każdy poniedziałek aż do końca kwietnia, w siedzibie biura Hospicjum ul. Starościńska 4A, w godz. 16-18 na podatników czekać będzie księgowa. Pomoże i doradzi każdemu, kto zdecyduje się na przekazanie 1% chełmskiemu hospicjum.

7. Kawiarenka zaprasza na pyszne ciasto.

8. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, wszystkim zaś Gościom, Sympatykom i Parafianom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.