Ogłoszenia duszpasterskie - 13.03.2022r. - II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU ROK C

1. Przez nasz Dom Pielgrzyma przeszło już ponad 300 uchodźców. W tej chwili na stałe mieszkają cztery matki i ośmioro dzieci. Wyrażamy wielką wdzięczność wszystkim Parafianom i Sympatykom, którzy w różny sposób angażują się w pomoc. Szczególnie zaś dziękujemy wszystkim, którzy wspomagają mieszkających w Domu Pielgrzyma. Dziękujemy za składane dary, dziękujemy wszystkim wolontariuszom. Funkcjonowanie Domu koordynują również jako wolontariusze Katarzyna i Sławomir Szymańscy. Ciągle zmieniający się uchodźcy powodują ogromne nakłady pracy oraz dużo żywności. Gdyby ktoś z nas chciał się zaangażować w pomoc w ramach jałmużny wielkopostnej to jest ku temu sposobność (przelew online tytułem Darowizna na Ukrainę). Pomoc w przygotowaniu artykułów spożywczych, lub jako wolontariusz na granicy.

2. W tym tygodniu zapraszamy na 24-godzinne nabożeństwo Rozważania Męki Jezusa Chrystusa. Początek we wtorek po Mszy św. o godz.18.00. Modlić się będziemy przed Najświętszym Sakramentem nieustanie przez dobę. Adoracja zakończy się o godz. 17.00. Niech będzie dla nas mobilizacją, by dać coś więcej z siebie jako osobisty dar o nawrócenie grzeszników, dobre owoce rekolekcji i pokój na Ukrainie.

3. W środę zapraszamy na comiesięczną modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała. Rozpocznie ją o godz. 17.15 nowenna do Matki Bożej Chełmskiej. Wcześniej w zakrystii można składać intencje modlitewne. Mszy św. o godz. 18.00 będzie przewodniczył i modlitwę uzdrowienia poprowadzi ks. Krzysztof Kralka.

4. W czwartek wypadają imieniny ks. Patryka. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. w intencji Solenizanta na godz. 18.00.

5. W sobotę Uroczystość św. Józefa. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00.

6. W kawiarence jest do nabycia nowa książka ks. Pawła. No i oczywiście dobre cisto.

7. W sobotę 2 kwietnia organizujemy wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Ołtarzewa. Od 60 lat przygotowują je klerycy pallotyńscy. Całkowity koszt (przejazd autokarem i bilet wstępu) to 110 zł. Zapisy w kancelarii i zakrystii.

8. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom szczęśliwego i zdrowego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.