Ogłoszenia duszpasterskie - 20.03.2022r. - III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU ROK C

1. Zachęcamy do praktyk wielkopostnych - udziału w nabożeństwach, postu, wpisania się do księgi abstynencji, jałmużny. W zakrystii przyjmujemy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

2. Członkowie Parafialnego Zespołu „Caritas” rozprowadzają baranki czekoladowe do święconki oraz paschaliki - świece, które postawimy na stole przy śniadaniu wielkanocnym czy w trakcie modlitwy. Cena 7 zł. Jest to akcja organizowana przez „Caritas” Archidiecezji Lubelskiej.

3. Dziś w bazylice już po raz kolejny o godz.13.00 Msza św. dla Uchodźców w języku ukraińskim, którą będzie sprawował misjonarz z Ukrainy Łukasz Gron- Chełmianin.

4. W czwartek na godz. 18.00 zapraszamy do sali różańcowej rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

5. W piątek uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w bazylice o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Poczętego Dziecka. Uroczystość składania deklaracji odbędzie się podczas Mszy św. o godz. 18.00. Druki deklaracji wyłożone są na stoliku przy wyjściu z kościoła, po świece zaś zapraszamy przed Mszą św. do zakrystii.

6. W tym dniu Ojciec św. Franciszek na Placu św. Piotra w Rzymie o godz. 17.00 dokona Aktu Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Rosji i Ukrainy, w tym samym czasie w Fatimie uczyni to wysłannik papieża – kard. Konrad Krajewski. W naszym sanktuarium również o godz.17.00 dokonamy tego Aktu Zawierzenia.

7. W piątek nie będzie drogi krzyżowej o godz. 16.00. Wszystkich zapraszamy na godz. 17.00 na drogę krzyżową w intencji pokoju dla Polski i świata oraz ustania wojny na Ukrainie. Modlitwa odbędzie się na naszej Chełmskiej Kalwarii. Przynieśmy ze sobą lampiony.

8. Za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczymy na wykonanie ołtarza adoracji Najświętszego Sakramentu i Relikwiarium. Ma to być ołtarz, przed którym będziemy gromadzili się na modlitwę. Zgodnie z projektem Najświętszy Sakrament będzie stał na kuli ziemskiej wśród promieni wypływających z Gołębicy – symbolu Ducha św. Właśnie kula ziemska w ołtarzu pomieści karteczki z intencjami modlitewnymi, które pozostaną tam na zawsze. Osoby, które chciałby tam umieścić swoją modlitwę, prosimy, by złożyły cegiełki na budowę ołtarza w kwocie 200, 500 lub 1000 zł połączone ze zobowiązaniem uczestnictwa (np. raz w tygodniu czy raz w miesiącu) w modlitewnej adoracji.

9. Za dwa tygodnie rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które w tym roku poprowadzi o. Jerzy Kielech, paulin i nasz rodak wraz z ks. Diakonem. Program rekolekcji na stornie internetowej.

10. W sobotę 2 kwietnia organizujemy wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Ołtarzewa. Po drodze zajedziemy do sanktuarium w Niepokalanowie. Całkowity koszt (przejazd autokarem i bilet wstępu) to 110 zł. Zapisy w kancelarii i zakrystii.

11. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszego sanktuarium szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej.