Ogłoszenia duszpasterskie - 27.03.2022r. - IV NIEDZIELA WIELKIEGO

1. W uroczystość Zwiastowania Pańskiego Duchową Adopcję Dziecka Poczętego podjęło w naszym sanktuarium 75 osób.

2. Przed bazyliką są do nabycia ozdoby świąteczne.

3. Członkowie Parafialnego Zespołu „Caritas” rozprowadzają baranki czekoladowe w cenie 7 zł. Jest to akcja charytatywna organizowana przez „Caritas” Archidiecezji Lubelskiej.

4. Jutro na godz. 17.00 zapraszamy Parafialny Zespół „Caritas” na spotkanie w bibliotece parafialnej.

5. W tym tygodniu wypadają pierwsze dni miesiąca. Spowiedź w pierwszy piątek podczas Mszy św. porannych oraz od godz. 16.00 - dzieci, a od godz. 17.30 - młodzież i dorośli. W pierwszy piątek miesiąca kapłani odwiedzą chorych w domach zgodnie z wcześniej umówioną posługą. Natomiast chorych, którzy nie korzystają z comiesięcznej posługi, prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii. Odwiedziny będą w poniedziałek 04 kwietnia od godz. 9.00.

6. W pierwszą sobotę o godz. 7.30 różaniec, o godz. 8.00 Msza św., a po Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu i piętnastominutowe rozważanie jednej z tajemnic różańca. Zapraszamy!

7. W sobotę też różaniec dla Rycerzy Maryi Ziemi Chełmskiej. Serdecznie zapraszamy do bazyliki wszystkich mężczyzn - mężów, ojców z synami, młodzież męską. Początek o godz. 8.00 Mszą św., później uczestnictwo w nabożeństwie w naszym kościele, a następnie modlitwa różańcowa ulicami naszego miasta. Prosić będziemy szczególnie o zakończenie wojny na Ukrainie!

8. W sobotę o godz. 9.30 wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Ołtarzewa. Autokar będzie podstawiony przy bramie wjazdowej do sanktuarium.

9. W sobotę przypada 17. rocznica przejścia do Domu Ojca w niebie św. Jana Pawła II. W tym dniu tradycyjnie już zgromadzimy się przy figurze św. Jana Pawła II na wspólnej modlitwie. Początek o godz. 21.00. Przynieśmy ze sobą znicze.

10. W przyszłą niedzielę odbędzie się spotkanie formacyjne Rodziny Żywego Różańca. Po Mszy św. o godz. 9.00.

11. W niedzielę za tydzień rozpoczynamy w naszym sanktuarium rekolekcje. Poprowadzi je o. Jerzy Kielech. Program rekolekcji znajduje się na stronie internetowej parafii oraz na tablicy ogłoszeń, jest też wyłożony przy wyjściu z bazyliki. Prosimy o zabranie dla siebie i ewentualne wywieszenie na klatkach schodowych. Serdecznie zapraszamy wszystkich do takiego zaplanowania swoich obowiązków, aby móc w pełni skorzystać z tego czasu łaski. Zachęcamy też do modlitwy w intencji dobrych owoców rekolekcji.

12. W niedzielę za tydzień na godz. 13.00 zapraszamy do bazyliki na koncert pt. Medytacje i psalmy w wykonaniu zespołu Baroque.Collective, który powstał w Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie. Zespół występuje, grając na instrumentach historycznych w różnych konfiguracjach, w swoim repertuarze ma utwory od renesansu do późnego baroku.

13. Bóg zapłać! za ofiary składane na tacę. W całości przeznaczone są na ołtarz adoracji Najświętszego Sakramentu.

14. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, wszystkim zaś Parafianom, Gościom i Sympatykom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.