Ogłoszenia duszpasterskie - 03.04.2022r. - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś rozpoczynamy czas rekolekcji - program. Prowadzi je o. dr Jerzy Kielech, paulin, przełożony domu zakonnego i proboszcz parafii na Bachledówce, wraz z ks. Diakonem. Od jutra nauki rekolekcyjne dla dorosłych o godz. 7.00, 10.00, 16.00, 18.00 oraz 19.30 - z myślą o dorosłych, ale również młodzieży studiującej w naszym mieście i pracującej. Na spowiedź zapraszamy we wtorek i środę rano od godz. 7.40 oraz na pół godz. przed każdą Mszą św. Prosimy, by nikt nie został bez sakramentu. Nie odkładajmy spowiedzi na późniejszy czas. Nauki rekolekcyjne dla młodzieży przewidziane są w poniedziałek i wtorek, a dla dzieci - we wtorek i środę. Ufamy, że mimo różnych trudności nie zabraknie w świątyni dzieci i młodzieży. Apelujemy zarówno do rodziców jak i nauczycieli o roztropność oraz odpowiedzialność. Program znajdziemy w „Sercu Maryi”

2. Młodzież z Ruchu „Światło – Życie” rozprowadza przed bazyliką palmy. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie na wakacyjne wyjazdy na rekolekcje.

3. Dziś o godz. 13.00 zapraszamy do bazyliki na koncert pt. Medytacje i psalmy w wykonaniu zespołu Baroque.Collective, który powstał w Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie. Zespół występuje, grając na instrumentach historycznych w różnych konfiguracjach, a w swoim repertuarze ma utwory od renesansu do późnego baroku.

4. Parafialny Zespół Caritas przygotowuje paczki dla potrzebujących rodzin w naszej wspólnocie parafialnej. W czasie trwających rekolekcji możemy wspomóc to przedsięwzięcie przez złożenie darów o przedłużonej dacie ważności: wędliny zapakowane próżniowo inne artykuły spożywcze, chemiczne, środki czystości. Dary prosimy składać do skrzynek, które będą znajdowały się przy wyjściu głownym z bazyliki.

5. Ekstremalna Droga Krzyżowa w naszym mieście w piątek 8 kwietnia. Rozpocznie się Mszą św. o godzinie 18.00 w Parafii pw. Przenajświętszej Trójcy w Chełmie, a zakończy w Skierbieszowie – w Parafii pw. Wniebowzięcia NMP. Odległość do pokonania w trakcie Drogi Krzyżowej to 44 km. Informacje umieszczone są na plakacie bądź na stronie internetowej.

6. W najbliższy piątek również ks. Arcybiskup zaprasza młodzież na drogę krzyżową, która od lat odbywa się na terenie obozu koncentracyjnego w Lublinie na Majdanku.

7. Za tydzień Niedziela Palmowa. Podczas każdej Mszy św. czytana będzie Męka Pańska z podziałem na role. Tekst będzie wyświetlany na ekranach. Zapraszamy, aby w rolę ludu włączali się wszyscy wierni przez głośne odczytanie fragmentu tekstu, który będzie zapisany dużymi literami.

8. Procesja z palmami odbędzie się podczas Mszy św. o godz. 10.30. W tym roku chcemy rozpocząć ją przy krzyżu misyjnym na wysokiej górce. Prosimy, by każde dziecko miało palmę. Ogłaszamy też konkurs na największą i najładniejszą palmę wykonaną samodzielnie lub z pomocą rodziny. Palmy błogosławić będziemy podczas każdej Mszy św.

9. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta w intencji pokoju na Ukrainie. Początek w kościele Rozesłania Św. Apostołów o godz. 19.10. Prosimy o przyniesienie świec.

10. Serdeczne podziękowania firmie ETF SYSTEM, za nieodpłatne wykonanie modernizacji oświetlenia wewnętrznego Domu Pielgrzyma, w ramach pomocy Uchodźcom wojennym.

11. W kawiarence są do nabycia szklane buteleczki na wodę święconą z wizerunkiem Matki Bożej Chełmskiej oraz fasadą naszej bazyliki. Polecamy też ciekawe świece - mogą być znakomitą dekoracją stołu lub stanowić ewentualny prezent.

12. W zakrystii możemy składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

13. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożych łask, a wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom sanktuarium szczęśliwego tygodnia czasu rekolekcji pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.