Ogłoszenia duszpasterskie - 17.07.2022r. - XVI NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C

1. W piątek zapraszamy na godz. 17.00 na drogę krzyżową, którą, jeśli będzie dobra pogoda, odprawimy po naszej Chełmskiej Kalwarii.

2. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. błogosławieństwo pojazdów z racji św. Krzysztofa. Każdy kierowca otrzyma zapachową zawieszkę z Modlitwą do św. Krzysztofa. Złożone z tej racji ofiary przeznaczone są jak każdego roku na pomoc misjonarzom. Przypominamy, że ofiary można składać również prze Internet - link.

3. Ofiary składane na tacę za tydzień przeznaczone będą na remonty prowadzone w sanktuarium. Bóg zapłać! wszystkim, którzy modlitwą, dobrym słowem oraz materialnie wspierają te prace. Kontynuujemy wykonanie ołtarza adoracji Najświętszego Sakramentu i relikwiarium - w tym tygodniu będzie już postawiona marmurowa podstawa ołtarza. Całość będzie ukończona w połowie sierpnia. W kryptach zostanie ustawiony sarkofag poświęcony biskupom, zwłaszcza bpowi Skarbkowi Porfiriuszowi Ważyńskiemu, który wspierał starania o zwycięstwo w powstaniach i przyjmował tutaj Tadeusza Kościuszkę. Trwa remont elewacji południowej domu parafialnego i w tym tygodniu rozpoczną się pierwsze prace wokół budynku pobazyliańskiego, na które dostaliśmy ostatnio dofinansowanie. W ostatnim czasie wypiaskowaliśmy płytki przed bazyliką.

4. Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej zaprasza młodych do wspólnego wyjazdu na Festiwal Młodych w Medjugorie, który odbędzie się w dniach od 30 lipca do 7 sierpnia, wyjazd z Lublina. W programie tydzień konferencji, świadectw, dobrej muzyki, modlitw i Mszy świętych przeżywanych w radości z pielgrzymami z całego świata. Szczegóły pielgrzymki i zapisy na stronie Centrum cdmlublin.pl lub pod nr tel. 503083441.

5. Piesza pielgrzymka na Jasną Górę w przygotowaniu. Prosimy o rychłe podjęcie decyzji. Serdecznie wszystkich, zwłaszcza młodzież, zachęcamy do udziału. Zapisy w kancelarii, a od 25 lipca, w czasie urzędowania kancelarii, czynny będzie sekretariat. W niedzielę 31 lipca w sali różańcowej odbędzie się spotkanie organizacyjne wszystkich uczestników pielgrzymki.

6. Dni letnie dają nam dobrą pogodę, czasem jest gorąco. Powoduje to również zakładanie na siebie lekkich ubrań. Przypominamy jednak, że nie wszystkie z nich nadają się jako strój na modlitwę w kościele. Kochani, wszyscy musimy być na to wrażliwi!

7. 5 września będziemy w naszym sanktuarium gościli Telewizję TRWAM. Od godz. 17.30 rozpocznie się transmisja, która obejmować będzie Mszę św. oraz m. in. Rozmowy Niedokończone. Już dziś serdecznie zapraszamy.

8. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu Bożych łask, a wszystkim Parafianom, Gościom, Sympatykom i Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.