Ogłoszenia duszpasterskie - 24.07.2022r. - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C

1. Po raz drugi już obchodzimy dziś Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Hasło przewodnie, wybrane przez Ojca Świętego, „Jestem z tobą przez wszystkie dni”.

2. Dziś przez cały dzień homilię głosi ks. Michał Myśliwiecki.

3. Dzisiaj również po każdej Mszy św. błogosławieństwo pojazdów z racji św. Krzysztofa. Każdy kierowca otrzyma zawieszkę zapachową. Złożone z tej racji ofiary przeznaczone są jak każdego roku na pomoc misjonarzom.

4. Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Od jutra w sali różańcowej czynny będzie sekretariat. Zapisy uczestników i przyjmowanie intencji na fundusz Idę z Tobą odbywa się w godzinach pracy kancelarii. Serdecznie zapraszamy! Przypominamy, że nasza Grupa 17 w tym roku rozpoczyna pielgrzymkę w Lublinie 3 sierpnia. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 31 lipca o godz. 19.00 w sali różańcowej.

5. Bóg zapłać! wszystkim, którzy modlitwą, ofiarą i dobrym słowem wspierają prace w naszym sanktuarium. Wdzięczni również jesteśmy za składane dziś na tacę ofiary.

6. Dziękujemy elektrykom Panom Krawczyńskim i Współpracownikom za usunięcie awarii.

7. Troska o czystość w Bazylice i otoczeniu sanktuarium wymaga zaangażowania wielu osób (aktualnie posługuje 11 wolontariuszy). Ale są jeszcze takie miejsca, które potrzebują ręki dobrego człowieka. To są stacje drogi krzyżowej, mauzoleum i klomb przy kawiarence. Gdyby ktoś chciał pomóc w utrzymaniu porządku w tych miejscach (np. biorąc odpowiedzialność za czystość wokół jednej stacji), serdecznie zapraszamy. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.

8. Zwracamy się z prośbą - jeśli ktoś z nas doznał jakiejś szczególnej łaski za pośrednictwem Matki Bożej Chełmskiej, niechaj złoży swoje świadectwo. Jeśli czujemy potrzebę podziękowania Maryi, możemy złożyć w zakrystii czy w kancelarii jakiś dar wotywny (ze złota, srebra, korale, ordery, odznaczenia, czy serduszka wotywne itp.).

9. Archidiecezjalne Centrum Duszpasterstwa Młodzieży organizuje w dniach 18-21 sierpnia w Garbowie, już X edycję SMALu- Spotkania Młodych Archidiecezji pod hasłem „Jesteśmy „ Zapraszamy naszą młodzież . Szczegóły na plakacie . Odpowiedzialny ks. Szymon.

10. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu Bożych łask. Wśród nich są przełożona s. Aneta i zakrystianka s. Julitta. Wszystkim Parafianom, Gościom, Sympatykom i Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.