Ogłoszenia duszpasterskie - 09.10.2022r. - XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C

1. Dziś modlitwa różańcowa ulicami naszego miasta z Ikoną Matki Bożej Chełmskiej. Będziemy się modlili o wiarę w naszych rodzinach, pokój na świecie i ustrzeżenie nas od wojny. Początek o godz. 19.00 w naszym sanktuarium, zakończenie zaś w Parafii pw. Rozesłania św. Apostołów. Tam odśpiewamy Apel Jasnogórski. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Prosimy o przyniesienie świec. Myśl przewodnia rozważań: Zwycięstwo wartości chrześcijańskich w naszej Ojczyźnie.
 
2. Dziś możemy wesprzeć naszą ofiarą złożoną do puszki działalność Chełmskiego Centrum Ewangelizacji. 
 
3. W środę po Mszy św. wieczornej Rycerzy Maryi Ziemi Chełmskiej zapraszamy na adorację przed Najświętszym Sakramentem. Zachęcamy do przybycia również wszystkich innych mężczyzn. Niech to będzie męski wieczór modlitwy. 
 
4. W czwartek o godz. 17.30 ostatni różaniec fatimski. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec. 
 
5. Duszpasterstwo Młodzieży Chełm „Młodzi z Jezusem” zaprasza młodzież i dorosłych na kolejne spotkanie z cyklu „Kulturalnie o wierze” z Marcinem Jakimowiczem, dziennikarzem „Gościa Niedzielnego”, które odbędzie się 15 października o godz. 18:00 w Sali Różańcowej w Bazylice. Więcej informacji na portalu facebook i plakatach.
 
6. W sobotę w całym Kościele obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Strata upragnionego potomka, poronienie, martwy poród lub śmierć tuż po narodzeniu są traumatycznym przeżyciem dla rodziców. Dlatego październik jest miesiącem szczególnym dla tysięcy kobiet i mężczyzn, którzy doświadczyli straty dziecka. Modlimy się za małżeństwa dotknięte tym bólem. Zapraszamy na modlitwę różańcową w intencji tych rodzin.
 
7. W niedzielę wypada 44. rocznica wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. W tym dniu obchodzić będziemy XXIII Dzień Papieski pod hasłem Blask Prawdy.
 
8. Za tydzień przez całą niedzielę młodzież z Ruchu Światło – Życie będzie rozprowadzała kremówki. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na sprawy formacyjne młodych ludzi.
 
9. Niedziela za tydzień to po Mszy św. o godz. 9.00 zaproszenie dla Rodziny Żywego Różańca na spotkanie formacyjne.
 
10. W niedzielę również na zakończenie ostatniej Mszy św. ok. godz. 19.00 przybędą do nas relikwie bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Pozostaną u nas przez całą dobę. Serdecznie zapraszamy. Szczegółowy program nawiedzenia podamy za tydzień.
 
11. Instytut Zdrowia CONCORDIA zajmujący się promocją zdrowego stylu życia w oparciu o naukę Świętej Hildegardy – doktora kościoła zaprasza na rekolekcje, które odbędą się w Domu Rekolekcyjnym Zgromadzenia Zakonnego Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu w Wytycznie od 21 do 23 października 2022 r. Szczegóły na plakacie w kruchcie bazyliki.
 
12. Zapraszamy do kawiarenki na smaczne ciasto w gronie rodziny czy przyjaciół.
 
13. Zbliża się listopad - czas modlitw za zmarłych, zwłaszcza różaniec wypominkowy. Kartki wypominkowe będą wyłożone przy wyjściu z bazyliki. Wypisano na nich datę i godzinę modlitwy. We wszystkie dni będą one rozpoczynały się o godz. 17.15, w sobotę zaś o godz. 16.15. Imiona i nazwiska zmarłych należy wypisywać czytelnie w mianowniku. Wypełnione karty prosimy składać do puszki znajdującej się przy ołtarzu.
 
14. W dniach 4 - 6 listopada zapraszamy na weekendowe rekolekcje dla małżeństw o umocnieniu więzi małżeńskich. Zapisy w kancelarii i zakrystii oraz na stronie Chełmskiego Centrum Ewangelizacji.
 
15. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu Bożych łask, a Parafianom, Gościom, Sympatykom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.