Ogłoszenia duszpasterskie - 16.10.2022r. - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C

1. W minionym tygodniu Kapituła Miasta Chełm nadała naszej parafii i sanktuarium tytuł Ambasadora Miasta Chełm jako wyraz szacunku i uznania dla całokształtu działań na rzecz Chełma promujących nasz region w kraju i za granicą. Parafianom i Duchownym, szczególnie zaangażowanym w czynieniu przestrzeni Parafii miejscem dobra i piękna, serdecznie gratulujemy.

2. Przeżywamy XXIII Dzień Papieski pod hasłem Blask Prawdy. Przy wyjściu z bazyliki młodzież, dzieci i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 1 zbierają ofiary do puszki na dzieło Fundacji Nowego Tysiąclecia. W ten sposób każdy może być darczyńcą stypendiów dla dzieci i młodzieży. Natomiast młodzież z Ruchu Światło – Życie rozprowadza kremówki. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na sprawy formacyjne młodych ludzi. Cena od 5 zł. Serdecznie zachęcamy do zakupu. W czasie między Mszami św. możemy wsłuchiwać się w teksty przemówień Świętego. Przy wyjściu z bazyliki są wyłożone albumy i książki dotyczące Jana Pawła II. Możemy je zabrać ze sobą.

3. Dziś na zakończenie ostatniej Mszy św. ok. godz. 19.00 przybędą do nas relikwie bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i pozostaną u nas przez całą dobę. Peregrynują one po naszej archidiecezji za sprawą Stowarzyszenia Civitas Chrystiana, którego patronem jest Błogosławiony. Jeszcze dzisiaj o godz. 20.15 modlitwa maryjna i Apel Jasnogórski. Jutro o godz. 8.00 Msza św. z homilią. Następnie ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU. O godz. 9.00 różaniec z rozważaniami Prymasa (prowadzi Rodzina Żywego Różańca). W godz. 10.00 – 11.00 indywidualne nawiedzenie Najświętszego Sakramentu i relikwii. Godz. 11.00 - Msza św. z homilią. Godz. 12.00 - Anioł Pański i różaniec (prowadzą Siostry Benedyktynki Misjonarki). W godz. 13.00 - 15.00 indywidualna modlitwa. Godz. 15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz Droga Krzyżowa z rozważaniami Prymasa. O godz. 17.15 różaniec poprowadzi młodzież - kandydaci do bierzmowania. Godz. 18.00 -Msza św. z homilią i pożegnanie relikwii. Każdy uczestnik będzie mógł zabrać ze sobą kartkę z cytatem myśli Błogosławionego. obejrzeć okolicznościową wystawę czy w przerwach między prowadzonymi modlitwami wysłuchać przemówień Prymasa Tysiąclecia.

4. Parafian i Sympatyków serdecznie prosimy o pomoc w grabieniu liści w tym tygodniu codziennie już od godz. 8.00. Kiedy kto może. Jak widzimy pracy jest sporo.

5. W środę zapraszamy na modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała, którą tradycyjnie poprowadzi ks. Krzysztof Kralka. Początek - modlitwa różańcowa o godz. 17.15. Intencje modlitewne możemy składać w zakrystii.

6. "Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pragną swoim śpiewem ubogacać Liturgię naszego Sanktuarium na próbę chóru wraz z przesłuchaniem, które odbędzie się w najbliższy piątek (21.10) o godz. 19.00 w sali nr 3. Nowym dyrygentem został ks. Damazy Soja. W planach chóru m.in. prowadzenie pieśni wraz z akompaniamentem organowym na wzór scholi z Notre Dame, chorał gregoriański oraz utwory wielogłosowe utwory muzyki sakralnej dawnych mistrzów jak i współczesnych. Co trzeba ze sobą zabrać? Odrobinę talentu i chęci. Resztę Pan Bóg doda. Zapraszamy serdecznie!"

7. W piątek i sobotę odbędą się rekolekcje, kurs Nowe Życie dla kandydatów do bierzmowania. Zgodnie z ustaleniami na spotkaniu z rodzicami. Każdy kandydat jest zobowiązany do uczestnictwa. Początek w piątek Msza św. o godz. 18.00. Prosimy rodziców i młodzież o serdeczną współpracę.

8. Duszpasterstwo Kolejarzy w Chełmie zaprasza kolejarzy, rodziny kolejarskie, emerytów i symatyków kolei na spotkanie modlitewne w dniu 21.10.2022r. (Piątek) w Parafii Chrystusa Odkupiciela.Program: 17.30 Różaniec prowadzony przez kolejarzy, 18.00 Msza św. w intencji kolejarzy, 18.30 Spotkanie integracyjne.

9. W przyszłą niedzielę będziemy gościli ks. Ryszarda Kopra ze Stanów Zjednoczonych, naszego byłego wikariusza, który przez całą niedzielę będzie głosił homilię. Wszyscy chętni będą mogli zakupić wydaną przez niego książkę pt. Drogi do Boga. Naukowcy o wierze.

10. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę, jak zawsze w czwartą niedzielę miesiąca, przeznaczone będą na trwające w sanktuarium prace. Przypominamy, że każdej środy wieczorem modlimy się za ofiarodawców.

11. W dniach 4 - 6 listopada zapraszamy na weekendowe rekolekcje dla małżeństw o umocnieniu więzi małżeńskich. Zapisy w kancelarii i zakrystii oraz na stronie Chełmskiego Centrum Ewangelizacji.

12. Listopad to szczególny czas modlitwy za zmarłych. Do zabrania są jeszcze karty wypominkowe. Wypełnione czytelnie, w mianowniku, prosimy składać do puszki, która znajduje się przy ołtarzu. Pomyślmy o starszych sąsiadach, by może i im przekazać te karty. Różaniec odprawiany będzie codziennie o godz. 17.15, w sobotę zaś o godz. 16.15. W niedziele zamiast różańca śpiewane będą nieszpory za zmarłych poprzedzone odczytaniem imion zmarłych z kart wypominkowych. Będą też w listopadzie sprawowane trzy Msze św. w intencjach zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

13. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu Bożych darów, a wszystkim Parafianom, Gościom, Sympatykom oraz Pielgrzymom szczęśliwego i zdrowego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.