Ogłoszenia duszpasterskie - 23.10.2022r. - XXX NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C

1. Dziś rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który potrwa do soboty włącznie. Zachęcamy do szczególnej modlitwy w intencji dzieł misyjnych Kościoła.

2. Gościmy dziś ks. Ryszarda Kopra ze Stanów Zjednoczonych, naszego byłego wikariusza, który przez całą niedzielę głosi homilię. Chętni będą mogą zakupić wydaną przez niego książkę pt. Drogi do Boga. Naukowcy o wierze.

3. Dzisiaj o godzinie 19.00 w sali różańcowej rozpoczyna się roczna formacja dla kobiet, w czasie której będzie można rozwijać swoją kobiecość w wizji Bożej. Zapraszamy na pierwsze spotkanie - będzie można zdecydować, czy chce się kontynuować.

4. Serdeczne podziękowania dla osób, które włączyły się w pracę grabienia liści. Bardzo prosimy o pomoc także w tym tygodniu codziennie od godz. 8.00 Liczymy na zaangażowanie.

5. Wdzięczni też jesteśmy za wszelkie dotychczasowe ofiary, również i za te złożone dziś na tacę z myślą o bieżących pracach. W każdą środę podczas nabożeństwa i Mszy św. wieczornej modlimy się za naszych Ofiarodawców. Bóg zapłać! za Wasze dobre serca!

6. We wtorek kolejny dzień comiesięcznej nowenny z modlitwą do Matki Bożej Chełmskiej o dar poczęcia dla małżeństw niemogących mieć własnych dzieci. Zawsze w czwarty wtorek miesiąca Msza św. o godz. 18.00. Prosimy o poinformowanie i zaproszenie małżeństw starających się o potomstwo, jak również innych członków rodzin modlących się w tej intencji.

7.
Zapraszamy rodziców z dziećmi na kolejne warsztaty rodzinne, które odbędą się w środę 26 października. W zajęć wspólnie będzie można stworzyć żelowe świece. Więcej informacji i zapisy na stronie: www.chce.info

8. W czwartek w sali różańcowej o godz. 17.00 katecheza dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

9. Studentów zapraszamy na spotkanie 27 października o godz. 19.00 w sali różańcowej.

10. W piątek o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji ks. Szymona z racji Jego imienin.

11. Nowy dyrygent chóru ks. Damazy Soja zaprasza na próbę chóru w piątek o godz. 19.00 w sali nr 4 w podcieniach. Mile widziani wszyscy, którzy mają odrobinę talentu. Liczymy na kobiety i mężczyzn w różnym wieku.

12. Duszpasterstwo Młodzieży Chełm „Młodzi z Jezusem” zaprasza młodzież i dorosłych na kolejne spotkanie z cyklu „Kulturalnie o wierze” z Jackiem Zajkowskim, ( Heres ) raperem, które odbędzie się 29 października o godz. 19:00 w Sali Różańcowej w Bazylice. Więcej informacji na portalu facebook i plakatach.

13. W uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. w naszej bazylice będą sprawowane w porządku niedzielnym. Nie będzie tylko Mszy św. o godz. 12.00. W tym dniu mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy św. Na naszych chełmskich cmentarzach w tym roku Msze św. i procesje o godz. 12.30 przy ul. Mościckiego, a o godz. 11.30 - ul. Lwowskiej. Przypominamy o odwiedzeniu grobów zmarłych kapłanów.

14. W środę za tydzień będziemy wspominać Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w bazylice o godz. 7.00, 9.00 oraz 18.00. Procesje na cmentarzach przy ul. Lwowskiej o godz. 11.30, ul. Mościckiego o godz. 15.00.

15. Do zabrania są jeszcze karty wypominkowe. Wypełnione czytelnie prosimy składać do puszki, która znajduje się przy ołtarzu. Różaniec wypominkowy codziennie o godz. 17.15, a w sobotę o godz. 16.15. Będą też trzy Msze św. za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach - 1, 15 i 30 listopada o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy!

16. Weekendowe rekolekcje dla małżeństw o umocnieniu więzi małżeńskich odbędą się w dn. 4 - 6 listopada. Zapisy w kancelarii i zakrystii oraz na stronie Chełmskiego Centrum Ewangelizacji.

17. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu Bożych darów. Wśród nich jest ks. prałat Tadeusz Kądziołka, nasz były proboszcz. Wszystkim Parafianom, Gościom, Sympatykom i Pielgrzymom życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.