Ogłoszenia duszpasterskie - 30.10.2022r. - XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C

1. Zakończony sezon pielgrzymkowy i turystyczny to czas, by podziękować Braciom i Siostrom z Legionu Maryi za pełnienie dyżurów w dzwonnicy, Panu Adamowi Czujkowskiemu - przewodnikowi - za oprowadzanie grup. Bóg zapłać! wszystkim za bezinteresowną posługę na rzecz naszego sanktuarium.

2. Jutro wieczorem tradycyjnie już w ostatni dzień października zapraszamy na Procesję ze Świętymi, których relikwie mamy w naszym mieście. Wspólna modlitwa rozpocznie się o godz. 18.00 Mszą św. w Parafii pw. Rozesłania św. Apostołów, następnie procesja do bazyliki, a tu modlitwa uwielbienia, którą poprowadzi nasza wspólnota Odnowy w Duchu św. „Wolni w Chrystusie” wraz ze scholą młodzieżową.

3. We wtorek uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszej bazylice będą sprawowane w porządku niedzielnym. Nie będzie tylko Mszy św. o godz. 12.00. W tym dniu mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy św. Na naszych chełmskich cmentarzach w tym roku procesje i Msze św. o godz. 12.00 - ul. Lwowskiej, a o godz. 12.30 przy ul. Mościckiego. Przypominamy o odwiedzeniu grobów zmarłych kapłanów.

4. W środę będziemy wspominać Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w bazylice o godz. 7.00, 9.00 oraz 18.00. Procesje na cmentarzach przy ul. Lwowskiej o godz. 12.00, ul. Mościckiego o godz. 15.00.

5. Przypominamy, że cmentarz to miejsce święte, bo ziemia i każdy grób są poświęcone. Wymaga to zatem od nas również odpowiedniego zachowania.

6. Od wtorku rozpoczynamy różaniec wypominkowy codziennie o godz. 17.15, a w sobotę o godz. 16.15. W niedziele nieszpory. Będą też trzy Msze św. za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach – 1 listopada o godz. 18.00, 16 listopada o godz. 7.00 i 26 listopada o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy!

7. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek miesiąca. Zachęcamy szczególnie do modlitwy w intencji powołanych do Służby Bożej.

8. Odwiedziny chorych w tym tygodniu zgodnie z ustaleniami z kapłanami.

9. W pierwszy piątek spowiedź w bazylice podczas porannych Mszy św., po południu od godz. 16.00 dla dzieci i o godz. 16.30 Msza św., a od godz. 17.00 spowiedź dla wszystkich.

10. Pierwsza sobota miesiąca w naszym sanktuarium to spotkanie modlitewne dla mężczyzn ziemi chełmskiej – tzw. męski różaniec Rycerzy Maryi. Zapraszamy mężczyzn w każdym wieku - od dziecka do starszego. Początek - Msza św. o godz. 8.00. Niech Cię, Bracie, nie zabraknie! Zaproś swoich znajomych! Potrzebujemy modlitwy mężczyzn silnych wiarą. Takie będą również rodziny.

11. Chełmskie Centrum Ewangelizacji zaprasza w dniach 4 - 6 listopada na rekolekcje dla małżeństw - kurs Tobiasz i Sara. Będzie mowa o doświadczeniu miłości, o umocnieniu relacji oraz świadectwach życia. To już ostatnie chwile na zapisywanie się. Możemy to uczynić w zakrystii, kancelarii lub bezpośrednio przez internet.

12. Są dostępne nowe terminy modlitwy wstawienniczej w listopadzie. Więcej informacji na stronie Chełmskiego Centrum Ewangelizacji.

13. W związku z wydaniem płyty Wędrowiec ks. Paweł z zespołem Good God zapraszają na premierowy koncert, który odbędzie się 1 grudnia o godz. 19.30 w Chełmskim Domu Kultury. Bilety w cenie 25 zł do zamówienia na stronie ChDK-u.

14. W kawiarence możemy zakupić kalendarze na przyszły rok oraz modlitewniki Módlmy się z Matką Bożą Chełmską. Jak zawsze można tam zjeść smaczne ciasto.

15. Osoby, które wybierają się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, prosimy o wpłacanie do połowy listopada kolejnej raty w wysokości 2 tys. złotych oraz uzupełnienie danych.

16. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a wszystkim Parafianom, Gościom, Sympatykom i Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.