1. Decyzją władz zakonnych w naszym sanktuarium następują zmiany personalne wśród sióstr zakonnych. Wdzięczni jesteśmy s. Antonii Kowalczyk, która przez ostatni rok posługiwała w naszym sanktuarium jako katechetka w Szkole Podstawowej nr 5 i jako dyrektor Domu Pielgrzyma. Siostra przygotowywała się do wyjazdu na misje do Stanów Zjednoczonych. Serdeczne Bóg zapłać! za posługę. Życzymy opieki Matki Bożej Chełmskiej. Niestety, znów mamy o jedną siostrę mniej.

2. Gościmy dziś w naszej wspólnocie ks. Pawła Wierzchonia z Ukrainy. Zechciejmy wesprzeć jego posługę naszą modlitwą i ofiarami złożonymi do puszki.

3. Jeszcze tylko dziś jest możliwość przyniesienia przyborów szkolnych w ramach akcji organizowanej przez Caritas Archidiecezji Lubelskiej „ Tornister pełen uśmiechów”. Pomoc dzieciom z Charkowa. Dary możemy składać w kruchcie bazyliki.

4. W piątek o godz. 17.00 zapraszamy na drogę krzyżową po naszej Chełmskiej Kalwarii.

5. W sobotę uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze św. w naszej bazylice o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00.

6. W przyszłą niedzielę, składając ofiary na tacę, wesprzemy prace prowadzone w sanktuarium.

7. W przyszłą niedzielę odpust w dekanacie w parafii Ruda Huta. Suma o godz. 12.00. Ks. Proboszcz serdecznie zaprasza.

8. W imieniu Towarzystwa Rodzin Kresowych w Chełmie serdecznie zapraszamy na odsłonięcie i poświęcenie Tablicy memoratywnej poświęconej Polakom pomordowanym na Wołyniu. Uroczystość odbędzie się w Kościele p.w. Świętej Rodziny m w Chełmie w niedzielę 27.08.2023 r. o godz. 12:00.

9. W łączności z Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej i św. Maksymiliana w Niepokalanowie zapraszamy całe rodziny do wielkiej codziennej modlitwy dziesiątkiem różańca za Polskę. Rozpoczęła się ona 15 sierpnia. Można do niej dołączyć w dowolnym dniu. Możemy się modlić o dowolnej godzinie w domu bądź przybyć do bazyliki na modlitwę w kaplicy adoracji. Krucjata potrwa do 25 grudnia. 8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, zawierzymy się Jej Niepokalanemu Sercu.

10. Powoli zbliżają się uroczystości odpustowe w naszym sanktuarium. W tym roku przeżywać je będziemy pod hasłem: Matka Kościoła. Będziemy dziękować za 35 lat wyniesienia naszego kościoła do rangi bazyliki mniejszej. Poza tym zostaną uroczyście wprowadzone relikwie bł. Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Szczegółowy program znajduje się na plakatach na tablicach ogłoszeń, stronie internetowej i profilu facebookowym parafii.

11. Zapraszamy do naszej kawiarenki na spotkanie w gronie rodzinnym czy przyjacielskim przy smacznym ciastku. Są w niej też do nabycia nowe obrazy z wizerunkiem Matki Bożej Chełmskiej, piękne anioły (np. na prezent ślubny zamiast kwiatów), kalendarze na przyszły rok, no i smaczne krówki chełmskie.

12. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu Bożych darów, a naszym Parafianom, Gościom, Sympatykom i Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.