1. Dziś zapraszamy do naszego sanktuarium na ostatni już koncert z cyklu Sierpniowe Koncerty Organowe, nawiązujący do tegorocznego jubileuszu 75-lecia instalacji instrumentu. Wystąpi Krzysztof Fryska z Bydgoszczy i Dominik Bitner jako bas- baryton

2. Od jutra do soboty zapraszamy do udziału w pracach porządkowych przed odpustem - rano od godz. 9.00 i po południu od godz. 16.00. Prosimy o przyniesienie ze sobą narzędzi. Jest bardzo dużo prac do wykonania, sprzątanie i mycie okien, konfesjonałów, krzeseł, ławek, oczyszczanie skarpy na Wysokiej Górce, plewienie, porządkowanie nasadzeń, zamiatanie. Jeździmy do różnych miejsc podziwiamy piękno,zaangażowanie wielu ludzi dbających bezinteresownie w tworzenie tego piękna. U nas też jest kilka osób zaangażowanych przez cały rok, ale przy takim obszarze sanktuarium potrzeba więcej. Mamy około 400 osób będących w różnych formacjach. Mamy tylu parafian, sympatyków, bardzo prosimy wszystkich, a zwłaszcza osoby, które dawno lub wcale nie pomagały w jakichkolwiek pracach na rzecz parafii. Liczymy na Was!

3. We wtorek Po Mszy św. wieczornej ok godz. 18.30 zapraszamy na spotkanie Radę Parafialną.

4. Od środy rozpoczynamy Nowennę do Matki Bożej Chełmskiej przygotowującą nas modlitewnie do uroczystości odpustowych. Zapraszamy na godz. 17.30 każdego dnia. Zachęcamy też do spowiedzi, by w czasie uroczystości odpustowych dać pielgrzymom możliwość wyspowiadania się. Potrzeba łaski uświęcającej by móc uzyskać odpust.

5. W piątek 1 września o godz. 12.00 odprawiona zostanie Msza św. z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego oraz 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Zapraszamy!

6. Podręczniki do nauki religii możemy nabywać w księgarni Apostoł przy ul. Szkolnej.

7. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca. W piątek spowiedź w bazylice podczas porannych Mszy św. Na godz. 16.00 zapraszamy na spowiedź dzieci ze szkół podstawowych (klasy IV rozpoczynają obchody dziewięciu pierwszych piątków) oraz młodzież klas I szkół średnich, która rozpoczyna przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania, a na godz. 17.30 dorosłych. Z racji nowego roku szkolnego prosimy rodziców o dopilnowanie by dzieci i młodzież rozpoczęła ten spowiedzią. Odwiedziny chorych odbędą się w piątek i w sobotę zgodnie z ustaleniami. W pierwszą sobotę o godz. 7.30 różaniec, o godz. 8.00 Msza św., a po niej piętnastominutowe rozważanie jednej z tajemnic.

8. Pierwsza sobota miesiąca w naszym sanktuarium to spotkanie modlitewne dla mężczyzn ziemi chełmskiej – tzw. męski różaniec Rycerzy Maryi. Zapraszamy mężczyzn w każdym wieku - od dziecka do najstarszego. Początek - Msza św. o godz. 8.00. Niech Cię, Bracie, nie zabraknie! Zaproś swoich znajomych! Potrzebujemy modlitwy mężczyzn silnych wiarą. Takie będą również rodziny. Potrzeba dziś mocnych świadków wiary.

9. W sobotę zapraszamy o godz. 10.00 na spotkanie lektorów, ministrantów i kandydatów. Zapraszamy również wszystkich chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami. Spotkanie w sali nr 4 w podcieniach o godz.10.00.

10. W przyszłą niedzielę spotkanie formacyjne Rodziny Żywego Różańca zainicjowane Mszą św. o godz. 9.00.

11. W niedzielę za tydzień na godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie do sali różańcowej Przewodników Sanktuaryjnych i Rycerzy Maryi, którzy chcieliby pomóc w uroczystościach odpustowych.

12. W czwartek i piątek odbędą się uroczystości odpustowe. Porządek podany jest na plakatach oraz stronie internetowej parafii. 7 września o godz. 18.00 Mszy św. będzie przewodniczył ks. Biskup. Od godz. 20.30 modlitwą różańcową rozpoczynamy nocny blok modlitewnego czuwania. Prosimy o przyniesienie świec. Na godz. 21.00 zapraszamy na Apel, a po nim Drogę Krzyżową, którą poprowadzą Duszpasterze i wierni Parafii Chrystusa Odkupiciela, po niej modlitwa uwielbienia, poprowadzi młodzież oazowa. O godz. 24.00 Pasterka Maryjna, którą tradycyjnie sprawować będą rodacy i byli wikariusze. Mszy św. przewodniczył będzie i kazanie wygłosi ks. Patryk Kułaga- nasz były wikariusz. O godz. 1.00 Różaniec fatimski, a po nim procesja z lampionami w rosarium. Godz. 5.30 – godzinki o Matce Bożej Chełmskiej, następnie Msze św. o godz. 6.00, przewodniczy i homilię wygłosi ks. Marcin Sałapa nowy najmłodszy kapłan w mieście- wikariusz Parafii św. Rodziny, o godz. 7.00 przewodniczy i homilię wygłosi ks. major Krzysztof Gromek, a o godz. 8.00 nowy kapelan szpitala ks. Marek Kwiatosz. O godz. 9.00 na ołtarzu polowym Mszy św. z błogosławieństwem małych dzieci będzie przewodniczył ks. Biskup. Sumie odpustowej o godz. 11.30 przewodniczyć będzie ks. abp Józef Michalik z Przemyśla Ważnym wydarzeniem będzie wprowadzenie relikiwii bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego O godz. 16.00 Msza św. z błogosławieństwem tornistrów i przyborów szkolnych, której przewodniczyć będzie ks. Biskup. Mszę św. kończącą uroczystości odpustowe o godz. 18.00 będzie sprawował ks. kan. Jacek Lewicki proboszcz parafii Rozesłania św. Apostołów, który także wygłosi kazanie. Wszystkich wybierających się na Msze św. o godz. 9.00, 11.30, 16.00 i 18.00 prosimy o przyniesienie ze sobą róży jako szczególnego daru dla Maryi. Kwiaty te zostaną pobłogosławione w trakcie specjalnej modlitwy. Możemy je pozostawić w sanktuarium jako nasz dar lub zabrać ze sobą. Pozostawione zostaną zasuszone, a następnie dołączane do obrazków z modlitwą do Matki Bożej Chełmskiej jako Jej szczególny atrybut, przypominający cudowne uzdrowienie niewidomego dziecka za przyczyną Chełmskiej Królowej. Z nadzieją, że każdy kto z wiarą w orędownictwo Matki Bożej Chełmskiej będzie się uciekał, otrzyma zdrowie duszy i ciała. Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania. Róże będziemy mogli również zakupić w sanktuarium.

13. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę i wszystkie ofiary na potrzeby prac remontowo budowlanych przy sanktuarium.

14. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu Bożych łask, a wszystkim Parafianom, Gościom, Sympatykom i Pielgrzymom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.