1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Przeżyjemy go pod hasłem: Uczestniczę we wspólnocie Kościoła.

2. Dziś zostały pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Chcemy w tym roku, podobnie jak w ubiegłym, by dotarły do naszych rodzin dzięki zaangażowaniu parafian. Proponujemy, aby do kancelarii bądź zakrystii zgłaszały się osoby - przedstawiciele bloków czy ulic, na których są domy jednorodzinne - by zabrać opłatek dla ich mieszkańców. Zaangażujmy się w tę posługę, aby każda rodzina mogła otrzymać poświęcony opłatek. Osoby roznoszące opłatek będą miały listy, na których są wypisane ich nazwiska. W razie wątpliwości będzie można skonsultować się z kancelarią parafii. Mieliśmy w tym tygodniu sygnały, więc ostrzegamy przed osobami, które podszywają się pod jakieś instytucje czy nawet naszą parafię, że żadna z instytucji nie zgłaszała się z zapytaniem o roznoszenie opłatków. Jeśli więc zależy nam, by na stole znalazł się opłatek pobłogosławiony, zwracajmy uwagę na jego źródło.

3. Parafialny zespól Caritas rozprowadza dziś świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na dofinansowanie wypoczynku dzieci.

4. Od jutra zapraszamy do naszego sanktuarium codziennie na godz. 6.00 na roraty. Prosimy o przynoszenie ze sobą lampionów. Zapraszamy dorosłych i młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. Roraty dla dzieci odprawiane będą dwa razy w tygodniu - we wtorek i czwartek - również o godz. 6.00. Prosimy, by dzieci przynosiły serduszka ze swoim imieniem oraz nazwiskiem i składały je do koszyczka przy ołtarzu. Będą w ten sposób uczestniczyły w losowaniu figury Matki Bożej. Dziecko, które wylosuje figurkę danego dnia, zabiera ją do domu, by tam pomodlić się z rodziną o pokój. Następnie przynosi ją na kolejną Mszę św. Na zakończenie rorat spośród dzieci w nich uczestniczących wylosujemy osobę, która na stałe zabierze figurę Maryi do domu. Dzieci po skończonej Mszy św. zapraszamy na słodkie śniadanie do Domu Pielgrzyma.

5. W tym okresie niech nie zabraknie również podejmowanych dobrowolnie postanowień i umartwień adwentowych, np. adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracji.

6. W środę we wspomnienie św. Mikołaja zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. Modlić się będziemy za ks. Mikołaja w Dniu Imienin.

7. W piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6.00, 9.00, 11.00, 16.00 i 18.00. O godz. 12.00 Godzina Łaski Maryi. Zapraszamy do bazyliki na wspólną modlitwę. 

8. Osoby wybierające się na pielgrzymkę do Meksyku w styczniu przyszłego roku zapraszamy na spotkanie organizacyjne w sobotę 09 grudnia o godz. 13.00.

9. Chełmskie Centrum Ewangelizacji zaprasza na rodzinne warsztaty świąteczne, które odbędą się 15 grudnia w piątek od godz. 16.00. W spotkania wykonywane będą dekoracje bożonarodzeniowe. Można przyjść z dziećmi, ale także i z kimś bliskim dorosłym. Zapisy i informacje na stronie www.chce.info.

10. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożych łask, a wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom szczęśliwego tygodnia po opieką Matki Bożej Chełmskiej.