Ogłoszenia duszpasterskie - 10.12.2023r. - II NIEDZIELA ADWENTU ROK B

1. Cieszymy się, że w pierwszym tygodniu Adwentu dużo osób uczestniczyło w roratach o godz. 6.00. Życzymy wytrwałości do końca i zapraszamy kolejne, które być może nigdy jeszcze w tej modlitwie nie uczestniczyły. Niestety brakowało młodzieży, kandydatów do bierzmowania. Niewiele było dzieci, ale dziękujemy tym, które się pojawiły. Prosimy rodziców, aby przynajmniej raz przyjść ze swoim dzieckiem. Dzieci zapraszamy dwa razy w tygodniu - we wtorek i czwartek - również na godz. 6.00. Wtedy przychodzimy z papierowym serduszkiem ze swoim imieniem i nazwiskiem. Prosimy wszystkich o przynoszenie lampionów. Po roratach dzieci zapraszamy do domu pielgrzyma na poczęstunek.

2. Dzisiejsza niedziela jest Dniem Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Ogarniamy modlitwą naszych braci i siostry.

3. Dziś zespół Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny w cenie 10, 20 i 25 zł.

4. Dziś też ministranci i lektorzy rozprowadzają za dobrowolną ofiarę sianko na stół wigilijny. Dochód przeznaczony będzie na wakacyjny wyjazd.

5. Paczuszka dla maluszka to ogólnopolska akcja. W naszym sanktuarium z inicjatywy służby liturgicznej w jej ramach wspomagamy Dom Dziecka w Krasnymstawie - przebywają tam dzieci i młodzież od 7 klasy, więc nie trzeba żadnych pieluch itp. Przydadzą się za to środki czystości, artykuły szkolne i zabawki. Przy wejściu do zakrystii znajduje się choinka, a na niej zawieszone są bombki, wewnątrz których znajdują się wypisane potrzebne artykuły. Po ich zakupieniu prosimy je przynieść i złożyć pod choinkę.

6. Jutro w kancelarii parafialnej od godz. 16.00 będzie przyjmował adwokat. Osoby zainteresowane zapraszamy.

7. Jutro wypada Dzień Imienin ks. Damazego. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Solenizanta o godz. 18.00.

8. Jutro zapraszamy też na comiesięczną konferencję rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Spotkanie o godz. 18.00 w sali różańcowej.

9. We wtorek 12 grudnia Wspomnienie Matki Bożej z Guadalupe. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się uroczyste zawierzenie w macierzyńską niewolę Maryi osób, które przez ostatnie rekolekcje, trwające 33 dni, przygotowywały się do tego wydarzenia. Oczywiście na odnowienie zawierzenia zapraszamy też tych, którzy już wcześniej oddali się w macierzyńską niewolę miłości Maryi. Osoby, które będą odnawiały bądź dokonywały po raz pierwszy aktu oddania Jezusowi Chrystusowi przez Niepokalane Serce Maryi, prosimy o przyniesienie własnoręcznie napisanego tekstu oddania, który można znaleźć na stronie internetowej www.oddanie33.pl. Prosimy też o zakupienie sobie łańcuszka zawierzenia Maryi.

10. W nocy z wtorku na środę zapraszamy na całonocne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem. Początek Msza św. o godz. 18.00, a zakończ się w środę o godz. 17.00. Czuwanie poprowadzą dorośli lektorzy, ale zapraszamy wszystkich parafian i sympatyków: w godz. 19.00 - 22.00 mieszkańców Dolnej Dyrekcji wraz z ul. Kolejową, w godz. 22.00 - 24.00 mieszkańców ulic I Pułku Szwoleżerów, Czackiego, Stephensona i Słowackiego, w godz. 24.00 - 2.00 mieszkańców Górnej Dyrekcji, w godz. 2.00 - 4.00 mieszkańców ulic Hrubieszowskiej, Pocztowej, Lubelskiej, Szkolnej Młodowskiej, Sienkiewicza i wszystkich przyległych, w godz. 4.00 - 7.00 sympatyków sanktuarium. W nocy będzie otwarta tylko brama wjazdowa. W ciągu dnia w środę zapraszamy w miarę możliwości.

11. 13 grudnia zapraszamy o godz.9.00 do Bazyliki na Mszę św. w intencji Ojczyzny w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.

12. W środę zapraszamy na comiesięczną modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała. Rozpoczniemy Nowenną do Matki Bożej Chełmskiej o godz. 17.15, o godz. 18.00 Msza św., a po niej modlitwa przed Najświętszym Sakramentem.

13. Młodzi chełmscy artyści tworzący zespół Falochron zapraszają na koncert połączony z premierą pierwszego albumu „Nad Głębiami”. Jest to autorska twórczość oparta na stworzeniu przestrzeni z dobrym wartościowym słowem oraz łagodnym dźwiękiem. Koncert odbędzie się w czwartek 14 grudnia o godz. 18.00 w Sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej przy ul Hrubieszowskiej 102. Bilety do nabycia

14. W przyszłą niedzielę rozpoczynają się rekolekcje adwentowe, które potrwają do środy włącznie. Poprowadzi je ks. dr Adam Jaszcz, kanclerz kurii metropolitalnej naszej archidiecezji. Tak zorganizujmy sobie czas, by uczestniczyć w tych ćwiczeniach duchowych oraz skorzystać ze spowiedzi. Program rekolekcji znajduje się na stronie internetowej parafii i tablicach ogłoszeń, w gazetce parafialnej oraz wyłożony jest na stolikach przy wyjściu. Zapraszamy!

15. W poniedziałek w czasie rekolekcji kapłani odwiedzą z posługą sakramentalną chorych w domach. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii.

16. Dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy pobrali już poświęcone opłatki, by zanieść je swoim sąsiadom w blokach czy w domach jednorodzinnych. Zachęcamy kolejne osoby - przedstawicieli bloków czy ulic - by zabrały opłatek dla ich mieszkańców. Zaangażujmy się w tę posługę! Opłatki możemy odbierać w czasie pracy kancelarii lub po Mszach św.

17. Caritas Archidiecezji Lubelskiej organizuje już po raz trzeci w Chełmie wspólną wigilię da osób samotnych, potrzebujących i bezdomnych. Spotkanie odbędzie się w pomieszczeniach Warsztatów Terapii Zajęciowej przy ul. Lubelskiej 135 E w sobotę 23grudnia o godz. 10.00. Tam też wcześniej trzeba się zgłosić i odebrać zaproszenie, które będzie naszą wejściówką na tę uroczystość. Każdy uczestnik otrzyma również paczkę świąteczną.

18. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożych łask, a wszystkim Parafianom, Sympatykom, Pielgrzymom i Gościom szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.