1. Dziś Niedziela Miłosierdzia - szczególne święto dla Kościoła. Na zakończenie każdej Mszy św. indywidualne błogosławieństwo Balsamem Miłosierdzia.

2. Niedziela Miłosierdzia to także święto patronalne Caritas. Z tej okazji wszystkim osobom z naszego Parafialnego Zespołu Caritas przekazujemy najlepsze życzenia, serdecznie dziękując za posługę na rzecz potrzebujących w parafii. Wszystkim wolontariuszom i osobom, które w jakikolwiek sposób dzielą się z potrzebującymi, serdeczne Bóg zapłać!. W całej Polsce rozpocznie się świętowanie dobra, jakie za pośrednictwem Caritas dzieje się w ciągu roku. Przybierze różne formy w całej Archidiecezji - w ciągu Tygodnia Miłosierdzia koncentrowało się ono będzie wokół Szkolnych Kół i Parafialnych Zespołów Caritas. Zwieńczeniem obchodów będzie Dzień Dobra - w niedzielę 14 kwietnia.

3. W Kościele rozpoczyna się 80. Tydzień Miłosierdzia.

4. Na godz. 15.00 zapraszamy do bazyliki na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

5. Jutro od godz. 16.00 w kancelarii parafialnej będzie przyjmowała pani psycholog. Zapraszamy osoby zainteresowane.

6. Jutro uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w sali różańcowej o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. Podczas Mszy się o godz. 18.00 będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Poczętego Dziecka. Karty wyłożone są przy wyjściu z bazyliki, a jutro będą w sali różańcowej. Prosimy o wypełnienie i przyniesienie na Eucharystię.

7. Sympatyków Radia Maryja i Telewizji TRWAM zapraszamy we wtorek na modlitwę różańcową o godz. 17.30, Mszę św. o godz. 18.00, a po niej spotkanie tworzącego się Koła Przyjaciół Radia Maryja, które odbędzie się w bibliotece w podcieniach.

8. Przypominamy, że mamy pięciu nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii, którzy mogą w niedzielę roznosić Komunię św. do osób starszych i chorych. Serdecznie prosimy o zapisywanie swoich bliskich.

9. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy nauczycieli i pracowników oświaty, a następnie na spotkanie wielkanocne w domu pielgrzyma.

10. Podczas tegorocznej wizyty duszpasterskiej w wielu domach rozmawialiśmy o peregrynacji kopii Ikony Matki Bożej Chełmskiej do rodzin naszych parafian. Inspiracją dla tego pomysłu jest powrót Obrazu Chełmskiej Madonny ze zwycięskiej bitwy pod Beresteczkiem w XVII w. (przyjmuje się, że to była pierwsza peregrynacja obrazu maryjnego w naszej Ojczyźnie). To wydarzenie stało się impulsem do trwającej od 2020 r. peregrynacji Ikony Chełmskiej po parafiach. Na posiedzeniu Rady Parafialnej podjęto decyzję - równie historyczną- by po raz pierwszy do naszych domów przybyła Matka Boża Chełmska. Naszym pragnieniem i motywacją jest zawierzenie każdej rodziny Maryi oraz odnowa duchowa i moralna parafii w ramach przygotowań do stulecia jej istnienia, które przypada w roku 2031. Mamy więc siedem lat i tyle nam potrzeba, biorąc pod uwagę liczbę rodzin przyjmujących kapłanów z wizytą duszpasterską. Peregrynacja rozpocznie się od 1 maja od mieszkańców ul. Piłsudskiego 30. W najbliższych dniach przedstawicielka Rady Parafialnej, a jednocześnie koordynatorka peregrynacji tej części parafii, zapuka do naszych drzwi z listem ks. Proboszcza informującym o tej inicjatywie duszpasterskiej, a jednocześnie z zapytaniem, czy rodzina chce przyjąć obraz, ustalając jednocześnie datę. Obraz będzie przebywał dobę w naszych domach. Niektórzy pracują, niektórzy są słabsi kondycyjnie. Niech to nie będzie przeszkodą w przyjęciu Ikony Chełmskiej Pani. Poświęcimy tyle czasu na modlitwę rodzinną czy osobistą, ile będziemy mogli. Wraz z obrazem przyjmujący otrzymają specjalnie przygotowany modlitewnik z tekstami modlitw i pieśni o Matce Bożej Chełmskiej oraz pendrive z melodiami do tych pieśni. Po zakończeniu peregrynacji w bloku rodziny będą zapraszane na Mszę św. dziękczynną za dar peregrynacji. Bardzo zależy mam na tym, by w każdym domu był obraz z wizerunkiem naszej Chełmskiej Matki. Wtedy na tej Eucharystii odbyłoby się błogosławieństwo tych obrazów. Od razu informujemy, że w trakcie peregrynacji nie zbieramy żadnych ofiar. Jedynym darem ma być oddanie się każdej rodziny Bogu przez Maryję. Więcej szczegółów znajdziemy w okolicznościowym liście. Niech Matka Boża Chełmska prowadzi nas.

11. Wszystkim Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, natomiast Gościom, Parafianom i Sympatykom wielu łask przez wstawiennictwo Pani z Chełmskiej Góry.