1. Wczoraj w ChDK-u odbyła się II edycja inicjatywy ewangelizacyjnej Twierdza. Serdecznie gratulujemy Chełmskiemu Centrum Ewangelizacji.

2. Dziś w Kościele rozpoczynamy XVI Tydzień Biblijny pod hasłem: Powołani do Wspólnoty – KOMUNII z Bogiem i bliźnimi w Kościele. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w doświadczeniu osobistym wiernych. W Kościele katolickim w Polsce zaczyna się VIII Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Jego myślą przewodnią będą słowa z Dziejów Apostolskich „Trwali w nauce Apostołów i we wspólnocie”. Jego celem jest zaproszenie wierzących do osobistej, codziennej lektury i rozważania Słowa Bożego zawartego na kartach Biblii, którą ojcowie Kościoła nazywali „listem Boga do ludzi”.

3. W środę zapraszamy na modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała. Początek o godz. 17.30 nowenną do Matki Bożej Chełmskiej. Intencje możemy składać w zakrystii przy sali różańcowej. Po Mszy św. o godz. 18.00 modlitwa przed Najświętszym Sakramentem.

4. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w odpowiedzi na nasz wniosek z października ubiegłego roku udzieliło nam dotacji w wysokości 1 295 000 zł na remont dachu, elewacji i wymianę stolarki okiennej oraz drzwi zewnętrznych w klasztorze pobazyliańskim, który docelowo ma być domem rekolekcyjnym i domem pielgrzyma. Prace musimy wykonać do końca października bieżącego roku.

5. Duszpasterstwo Młodzieży Chełm - Młodzi z Jezusem zaprasza uczniów klas VIII szkoły podstawowej, szkoły średniej i studentów na Bal Młodych: Pójdę w trampkach. Zapisy są prowadzone za pośrednictwem formularza internetowego, który dostępny jest na stronie internetowej i profilu facebookowym organizatorów. Więcej informacji na plakacie.

6. W dn. 7 - 13 lipca organizowana jest XIV Chełmska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. Informacje o zapisach na plakatach.

7. Solenizantom dzisiejszym i nadchodzącego tygodnia serdeczne życzenia. Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Pielgrzymom życzymy szczęśliwego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.