1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza. Do 27 kwietnia będziemy obchodzili kwartalne dni modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Dziękujemy Bogu za kapłanów i siostry zakonne pochodzących z naszej wspólnoty. Gratulujemy rodzicom. Już dziś z radością zapraszamy na święcenia diakonatu naszego alumna Cypriana Łuszczyka, które wraz z trzema innymi braćmi klerykami otrzyma przez posługę bpa Adama Baba. Uroczystość odbędzie się w naszym sanktuarium 4 maja o godz. 10.30.

2. W czwartek święto św. Marka Ewangelisty. W tym dniu zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, podczas której modlić się będziemy za ks. Marka, kapelana chełmskiego szpitala.

3. XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki w Lublinie, czyli tzw. Biskupiak, zaprasza uczniów kończących naukę w szkołach podstawowych na Dzień Otwartych Drzwi, który odbędzie się w środę 24 kwietnia – początek o godz. 12.00. Podczas tego spotkania będzie można zapoznać się z ofertą szkoły na nowy rok szkolny oraz spotkać się z nauczycielami i uczniami liceum. Biskupiak jest jedynym katolickim liceum publicznym prowadzonym przez naszą Archidiecezję. Oprócz solidnego przygotowania do matury zapewnia dobrą atmosferę oraz wychowanie w poszanowaniu wartości zgodnych z wiarą katolicką.

4. Fundacja Dwanaście Kroków serdecznie zaprasza na ogólnopolskie sympozjum poświęcone programowi duchowego i psychologicznego wsparcia pn. 12 kroków ku pełni życia - wreszcie żyć", które odbędzie się w auli Caritas w Lublinie w dn. 27 kwietnia w godz. 10.00 - 17.00. Jest to wydarzenie dla osób szukających zarówno wsparcia psychicznego i duchowego, jak i dla poszukujących metody skutecznego pomagania innym. Szczegółowe informacje oraz program znaleźć można na plakacie oraz stronie internetowej: 12krokow.net

5. 1 maja podczas Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się uroczystość pobłogosławienia kopii Ikony Matki Bożej Chełmskiej i rozpocznie się Jej nawiedzenie w rodzinach naszej parafii, począwszy od mieszkańców bloku nr 30 przy ul Piłsudskiego. Będzie to pierwsze w historii nawiedzenie Królowej Ziemi Chełmskiej. Każda rodzina, która uważa się za katolicką powinna czuć się szczególnie wyróżniona i dając świadectwo wiary przyjąć „ Wędrującą Matkę „ do siebie.

6. Klub Seniora „Na Górce” organizuje dwudniową pielgrzymkę do Częstochowy w dniach 8 - 9 maja. W planie są też sanktuaria w Gidlach i Leśniowie. Koszt uzależniony jest od liczby uczestników, ale nie przekroczy 250 zł. Zapisy jutro i w następny poniedziałek od godz. 10.00 w Domu Pielgrzyma lub pod numerem tel. 600 505 373.

7. Zapraszamy do kawiarenki na pyszne ciastka. Osoby intersujące się naszą historią zachęcamy do zakupienia tam ciekawej książki Feliksa Konecznego pt. O pierwotnej polskości Ziemi Chełmskiej i Rusi Czerwonej w cenie 20 zł.

8. Solenizantom nadchodzącego tygodnia, wszystkim Parafianom, Sympatykom oraz Pielgrzymom błogosławionego tygodnia pod opieką Matki Bożej Chełmskiej.